×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Chopina bez czarterów od 2021 r. Grecos i TUI polecą z Modlina


PPL chce pozbyć się czarterów z Lotniska Chopina. W tym celu zamierza wprowadzić "specjalne wymogi, które spełnią wyłącznie linie regularne" - informuje "Puls Biznesu". Dlatego Grecos i TUI negocjują z Modlinem.


Polskie Porty Lotnicze zachęcają przedstawicieli biur podróży do operacji z Radomia. Jednak zarówno TUI jak i Grecos rozmawiają o przeniesieniu swoich operacji z Modlinem. Pierwszy z wymienionych touroperatorów z Mazowieckiego Portu Lotniczego będzie oferować wyloty już od majówki 2019 r. W wakacje operacji tego typu będzie jeszcze więcej. Ciągle będzie to jednak ułamek z tego, co przewoźnicy udostępniają z Lotniska Chopina.


Już w ubiegłym roku czartery pojawiały się w w Modlinie. Dla biur podróży bilety sprzedaje także Ryanair - jak dotąd jedyny regularny przewoźnik operujący z tego portu. 

Z trudnościami administracyjnego rozdziału ruchu zetknięto się już w Holandii. Planowano tam przenieść operacje czarterowe z głównego portu lotniczego w Amsterdamie do pobliskiego Lelystad. Na takie rozwiązanie nie zgodziła się Komisja Europejska. Nie wiadomo jak ten problem planuje rozwiązać PLL, ale zgodnie z założeniami rejsy czarterowe mają być zaprzestane od 2021 r. 

fot. mat. prasowegość_6fd1c - Profil
gość_6fd1c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie