Czartery Air Nostrum w Modlinie, będą kolejne

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
12 lipca 2018 09:03
4 komentarze
Samolot należących do Iberii linii Air Nostrum rozpoczął serię wakacyjnych lotów z Modlina. Coraz więcej przewoźników czarterowych korzysta z podwarszawskiego portu lotniczego. Wkrótce z tego lotniska polecą także samoloty linii Regourd Aviation czy Maleth Aero.
Reklama
We wtorek (10.07) hiszpański przewoźnik Air Nostrum (Iberia Regional) rozpoczął serię lotów czarterowych z lotniska w Modlinie na trasie Bilbao – Warszawa/Modlin – Walencja dla operatora turystycznego Panavision Tours. Rejsy będą wykonywane 100-miejscowym samolotem produkcji kanadyjskiej typu Bombardier CRJ-1000.


15 i 18 lipca br. na lotnisku w Modlinie zawita również samolot Embraer 145 należący do floty przewoźnika REGOURD AVIATION obsługujący przewozy czarterowe z/do Irlandii na trasie Cork – Warszawa/Modlin - Cork.

- Prowadzone przez nas rozmowy handlowe z touroperatorami oraz kolejnymi przewoźnikami, którzy są zainteresowani współpracą w zakresie realizacji lotów czarterowych z/do WMI w najbliższych sezonach rozkładowych, napawają nas optymizmem. Liczymy, że rozmowy te zaowocują w krótkim horyzoncie czasowym dynamicznym rozwojem przewozów czarterowych z naszego portu – mówi Anna Żebrowska - Dreger – zastępca dyrektora handlowego Portu w Modlinie.

Z kolei 25 i 27 lipca br. na trasieModlin-Porto planowane są kolejne czartery, które obsłuży samolot typu Boeing 737-500. Operatorem lotów będzie Maleth Aero.

W związku z trwającymi Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w Rosji z naszych usług lotniskowych skorzystali tacy przewoźnicy jak np: Small Planet, Enter Air, KlasJet, którzy przewozili kibiców, a także pracowników PZPN wraz z rodzinami.

- Lotnisko Warszawa/Modlin cieszy się coraz większym zainteresowaniem z punktu widzenia realizacji lotów czarterowych ze strony touroperatorów, firm eventowych oraz przewoźników oraz operatorów lotniczych. Brak ograniczeń w operowaniu w godzinach nocnych, atrakcyjna oferta cenowa usług lotniskowych, bogata i wciąż rozwijana oferta handlowo-gastronomiczna uwzględniająca potrzeby i oczekiwania pasażerów czarterowych czy choćby bardzo krótki czas oczekiwania na bagaż po przylocie (do 10 minut) to tylko niektóre nasze atuty, które sprawiają, że lotnisko w Modlinie staje się coraz bardziej atrakcyjną alternatywą dla realizacji lotów czarterowych z/do Warszawy – dodaje Żebrowska – Dreger.

To nie koniec, bo w najbliższym czasie, podczas wakacji, w Modlinie – lotnisku pomyślanym jako port dla linii niskokosztowych i czarterowych - pojawić się ma dwóch kolejnych przewoźników czarterowych. Rozmowy z nimi właśnie są finalizowane.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
styrian 2018-07-13 17:55   
styrian - Profil styrian
Air Nostrum NIE są własnością Iberii, to tylko franczyza.
gość_fd9da 2018-07-13 08:37   
gość_fd9da - Profil gość_fd9da
Bredzisz..... Modlin ma kilkugodzinne dziury na odlotach w które można wpasować czartery pomijajac iż od 21:00 nic juz praktycznie nie odlatuje wiec terminal stoi pusty.

Stanowisk postojowych w Modlinie jest 13.... wiec powtarzanie radomskiego bełkotu nie ma wiekszego sensu.
gość_91eff 2018-07-13 00:24   
gość_91eff - Profil gość_91eff
W przyszlym tygodniu podpisanie umowy na budowe terminala. Niestety dzieki braku porozumienia udzialowcow (ppl) bedzie to budowa tymczasowa czyli pewnie cos w rodzaju namioty.Ale faktycznie jest duze zainteresowanie czarterow.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy