Na Lotnisku Chopina wydano blisko 15 tys. paszportów tymczasowych

22 kwietnia 2024 09:30
Punkt wydawania paszportów tymczasowych na Lotnisku Chopina ma za sobą pierwszy rok działalności. Wydano blisko 15 tys. dokumentów.
Reklama

Punkt paszportowy na warszawskim Okęciu został oddany do użytku 20 kwietnia 2023 roku. Znajduje się on na poziomie odlotów w strefie ogólnodostępnej Terminalu A i jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 20, a jego koszt wynosi 30 zł. Tymczasowy paszport mogą sobie wyrobić pasażerowie, których dokument tożsamości został zapomniany, zgubiony, skradziony lub stracił ważność.

"Dzięki paszportowi tymczasowemu jeden z podróżnych mógł odwiedzić swojego nowo narodzonego wnuczka. Inną ciekawą historią jest wyrobienie paszportu osobie z reprezentacji Polski w piłce nożnej. Jest też wiele sytuacji, w których osoby przyjeżdzające na lotnisko zabierają ze sobą dokument niewłaściwy, np. prawo jazdy, albo nieważny. W takich przypadkach punkt paszportowy służy pomocą każdemu polskiemu obywatelowi”
– informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Resort podzielił się również danymi liczbowymi. Punkt paszportowy cieszył się największym zainteresowaniem w miesiącach wakacyjnych. W lipcu 2023 roku wydano 1894 paszporty, natomiast w sierpniu 1846. Rekordowym dniem okazał się 12 stycznia br., kiedy wyrobiono 131 tymczasowych paszportów. Łącznie przez pierwszy rok wydano ich prawie 15 tys.


W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że w czerwcu br. punkt paszportowy otworzy również gdańskie lotnisko.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy