SWISS poleciał z Gdańska do Zurychu

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
01 kwietnia 2019 17:38
8 komentarzy
W poniedziałek (1.04) SWISS zainaugurował nowe połączenie z Polski. Gdańsk stał się czwartym lotniskiem w naszym kraju, z którego połączenia do swej bazy w Zurychu oferuje szwajcarska linia.
Reklama

- Jakkolwiek nie można mówić, że któraś linia jest lepsza lub gorsza, tak jednak o rozwoju lotniska świadczy przede wszystkim liczba obecnych na nim przewoźników sieciowych, tradycyjnych. To oni interesują bowiem biznes czy organizatorów międzynarodowych wydarzeń. Dlatego to, że SWISS otwiera nowe połączenie z naszego portu to dla nas bardzo ważne wydarzenie. Zyskujemy połączenie do nowego kraju i hubu. Cieszy nas niezwykle konsekwentny rozwój grupy Lufthansy w Gdańsku. Dlatego w tym miejscu dziękujemy za zaufanie i liczymy, że nowa trasa będzie bardzo zyskowna - powiedział podczas konferencji prasowej Tomasz Kloskowski, prezes lotniska im. L. Wałęsy.

Na uroczystości inauguracji nowego połączenia, obok włodarzy portu, obecni byli także przedstawiciele przewoźnika i Lufthansa Group (Frank Wagner - dyrektor sprzedaży na Polskę), ambasador Szwajcarii - ekscelencja Jurg Burri, przedstawiciele władz samorządowych: Piotr Borawski - zastępca prezydenta Gdańska, Katarzyna Gruszecka-Spychała - vice-prezydentka Gdyni oraz Ryszard Świlski - vice-marszałek województwa pomorskiego.


Połączenie SWISS między Gdańskiem a Zurychem zaplanowano cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Samoloty szwajcarskiej linii startują ze swojego hubu o godz. 12:05 i po blisko 2 godzinach rejsu docierają na Pomorze. Na lotnisku im. Lecha Wałęsy przewidziany jest 40-min. postój. Start z Gdańska przewidziano na godz. 14:35, a lądowanie w Zurychu o 16:35.

Trasa obsługiwana ma być przeważnie przez airbusy A220-300 (chociaż w niektóre dni podstawiany będzie embraer E190 Helvetic Airways), które mogą zabrać na pokład 145 pasażerów w dwóch klasach podróży. Pierwszy rejs wykonała maszyna o nr rejestracyjnych HB-JCQ. Na gdańskim lotnisku powitał ją tradycyjny salut wodny. SWISS stał się tym samym pierwszym i jak póki co jedynym przewoźnikiem operującym tym typem samolotu z gdańskiego lotniska.


Jak zapewnił nas przedstawiciel przewoźnika, sprzedaż biletów idzie dobrze, a zainteresowanie stopniowo rośnie. W równym stopniu ruch generują pasażerowie biznesowi i point-to-point jak również podróżni przesiadający się. Linia uważnie obserwuje także popyt na trasie. Już wiadomo także, że trasa będzie całoroczna.


Od poniedziałku (1.04) SWISS obecne jest na czterech polskich lotniskach: w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku. Z kolei cała grupa Lufthansy w bieżącym sezonie letnim oferuje tygodniowo 394 rejsy z naszego kraju.

fot. Port Lotniczy Gdańsk im. L. Wałęsy

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_251b0 2019-04-03 21:54   
gość_251b0 - Profil gość_251b0
No i Easyjet poleciał z Gdańska do Berlina. Będzie też relacja?
WROMK 2019-04-03 14:44   
WROMK - Profil WROMK
gość_1eda6 Od zimy wracają 4 loty w tygodniu.
gość_1eda6 2019-04-02 18:47   
gość_1eda6 - Profil gość_1eda6
A we WRO LX obciął częstotliwość lotów było 4x w tygodniu jest 3. Więc jak widać chyba dobrze się już nie sprzedaje. Może czas zmienić lotnisko i uciec z WRO
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama