×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ANA odebrała pierwszego A380


W środę (20.03) linie lotnicze All Nippon odebrały pierwszy egzemplarz airbusa A380. Ceremonia przekazania samolotu odbyła się w zakładach Airbusa w Tuluzie. ANA jest 15 operatorem tego typu maszyny na świecie


Linie lotnicze All Nippon (ANA) złożyły zamówienie na trzy egzemplarze A380 w styczniu 2016 roku. Samoloty są planowane do wykorzystania na trasie z Tokio do Honolulu od 24 maja tego roku. Na bieżąco informowaliśmy o kolejnych etapach montażu i przygotowania maszyn dla japońskiego przewoźnika. Ostatnio pisaliśmy o A380 dla ANA w grudniu, gdy pierwszy egzemplarz został pomalowany w specjalnie zaprojektowany wzór przedstawiający żółwia morskiego. Każdy z trzech zamówionych samolotów będzie nosił ten sam wizerunek podwodnego gada, pierwszy jest niebieski, drugi będzie zielony, a trzeci pomarańczowy.


Airbusy A380 przygotowane dla ANA oferować będą 520 miejsc pasażerskich, a więc postawiono raczej na komfort niż największą możliwą pojemność. Górny pokład to osiem przedziałów pierwszej klasy, 56 foteli w klasie biznes, które można przekształcić we w pełni płaskie łóżka, a także 73 miejsca w klasie Premium Economy. Na dolnym pokładzie samolotu pasażerowie znajdą 383 miejsca w klasie ekonomicznej, z czego 60 to tzw. Couch Seats czyli fotele kanapowe, które mają na celu sprawić, że podróż będzie bardziej komfortowa, szczególnie w przypadku rodzin z małymi dziećmi. Do dyspozycji pasażerów wszystkich klas będzie nowoczesny system rozrywki pokładowej oraz dostęp do Internetu.

W ceremonii odbioru samolotu w Tuluzie wzięli udział dyrektorzy generalni ANA i Airbusa, Shinya Katanozaka i Tom Enders.


- Wprowadzając airbusy A380 na trasę z Tokio do Honolulu chcemy zapewnić naszym pasażerom najwyższy poziom komfortu - powiedział Shinya Katanozaka, prezes i dyrektor generalny ANA. - Mamy nadzieję, że powiększenie floty o A380 będzie dla ANA punktem zwrotnym i pozwoli na zwiększenie naszego udziału w rynku poprzez podwojenie do 2020 roku oferowanej na trasie z Tokio do Honolulu liczby miejsc. Nasze nowe sympatyczne żółwie, Flying Honu, zostały zaprojektowane wspólnie przez ANA, Airbusa i Rolls-Royce'a tak aby zaoferować pasażerom bezprecedensowy poziom komfortu i nowoczesne rozwiązania.


- Airbus jest dumny mogąc przekazać ANA ten piękny samolot - skomentował wydarzenie Tom Enders, dyrektor generalny Airbusa. - Maszyna ta oferuje pasażerom niezrównany poziom komfortu, co da ANA możliwość zwiększenia swojej aktywności na trasie na Hawaje do maksimum. Jesteśmy przekonani, że samolot będzie bardzo efektywnie służył japońskiej linii i zobowiązujemy się do pełnego wsparcia ANA na każdym etapie eksploatacji maszyny.


Po przekazaniu ANA pierwszego A380 w środę, na świecie na 120 trasach operują już 232 airbusy A380, które są w dyspozycji 15 linii lotniczych. Branża lotnicza z pewnością jeszcze przez długi czas będzie wykorzystywać te maszyny, choć Airbus w połowie lutego 2019 podjął decyzję o zakończeniu produkcji A380. Historię całego programu opisywaliśmy na naszym portalu zaraz po ogłoszeniu tych wieści. Sam producent zapowiada zmianę strategii i zwiększenie produkcji maszyn wąskokadłubowych.

fot. mat. prasowe Airbusgość_005ba - Profil
gość_005ba
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie