×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Niestety to koniec airbusa A380


Airbus zdecydował o zakończeniu produkcji największego pasażerskiego samolotu świata. Ostatni airbus A380 ma zostać dostarczony w 2021 roku.


Decyzja Airbusa spowodowana jest spadającą od kilku lat sprzedażą samolotu, brakiem nowych zamówień i rezygnacją z już złożonych. 

W ubiegłym tygodniu Qantas poinformował o ostatecznej anulacji zamówienia na osiem airbusów A380. Natomiast na początku lutego br. do mediów wyciekła informacja o trwających negocjacjach Airbusa z liniami Emirates. Dziś wiemy, że Emirates zdecydował się zmniejszyć swoje zamówienie o 39 sztuk; z 162 do 123 sztuk superjumbo. Jednocześnie linia podpisała z Airbusem nową umowę na dostawę 40 sztuk airbusów A330-900 i 30 A350-900.


Malejące zainteresowanie największym pasażerskim samolotem świata już wcześniej spowodowało zmniejszenie tempa produkcji. W obliczu kolejnych rezygnacji Airbus wyprodukuje pozostałe zamówione sztuki i nie będzie kontynuował nierentownego programu. 

Aibus A380 w zależności od konfiguracji może zabrać na pokład od ponad 520 do ponad 850 pasażerów. Od 2007 r. Airbus zebrał zamówienia na 317 egzemplarzy tej maszyny. Obecnie w użyciu są 232 takie samoloty.gość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie