Wizz Air ogłasza nowe trasy z Krakowa i Gdańska

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
20 marca 2019 11:31
30 komentarzy
Podczas konferencji prasowej w Krakowie Wizz Air zaprezentował plany rozwoju tutejszej bazy. Pojawi się dodatkowy samolot i nowe połączenia. Kolejną trasę zyska także Gdańsk.
Reklama

Węgierski przewoźnik przyspiesza rozwój na lotnisku w Balicach. Przede wszystkim drugi samolot pojawi się już od 1 sierpnia br., a od września - w porcie im. Jana Pawła II stacjonowała będzie trzecia maszyna.

Dzięki temu możliwe stanie się otwarcie sześciu kolejnych tras:
Łącznie z Krakowa Wizz Air zaoferuje rejsy na 18 trasach. Przypomnijmy, że małopolska baza przewoźnika ruszy 1 maja br. Wtedy pojawi się pierwszy airbus A321. Jako pierwsze - już 4 kwietnia - zainaugurowane zostaną połączenia do Kijowa-Żulian i Londynu-Luton. Miesiąc później samoloty odlecą w pierwszej kolejności do Nicei i Turku, a w następnych dniach do Bari, Billund, Doncaster-Sheffield i Katanii. Od września z kolei będzie można polecieć do Charkowa, Kutaisi, Larnaki i Oslo-Gardermeon.


Nowe połączenie zyska także Gdańsk. Wizz Air poleci z Pomorza do Londynu-Gatwick. Rejsy na tej trasie wykonywane będą codziennie od 15 czerwca br. To trzecie lotnisko obsługujące stolicę Wielkiej Brytanii, na które będzie można dostać się bezpośrednio z portu im. L. Wałęsy. Węgierski niskokosztowy przewoźnik lata do trzech razy dziennie na Luton, a jego konkurent - Ryanair - dwa razy dziennie na Stansted w dni powszednie i raz w weekendy.
Bilety na wszystkie połączenia wkrótce będą dostępne na stronie przewoźnika i u pośredników. Ceny rozpoczną się od 89 zł. za lot w jedną stronę w najbardziej podstawowej taryfie.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_06b9d 2019-03-22 00:04   
gość_06b9d - Profil gość_06b9d
gość_d96bb: a kto miałby tak latać do czy z Tallina? Ten ponad milion Estończyków, którym wystarcza air Baltic i Nordica? Którzy pod nosem maja Helsinki? Finowie na weekendowe opilstwo przyjeżdzają promami, a pomimo dużej atrakcyjności turystycznej Tallina, nawału turystyki tam raczej nie będzie, choćby dlatego, ze pogoda przez większa cześć roku nie jest zbyt sprzyjająca.
gość_06b9d 2019-03-22 00:01   
gość_06b9d - Profil gość_06b9d
gość_8ed38: jeśli już, to duopolisty, bo oprócz Lotu do Moskwy czy S.Petersburga może latać takze Aerofłot. Nie jest zatem prawda, ze tylko Lot.
gość_18306 2019-03-21 10:55   
gość_18306 - Profil gość_18306
Myślę, że ani Kraków, ani Wilno nie chcą płacić haraczu na tzw. promocję! Bez której oba low costy nie kiwną palcem.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama