×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air ogłasza nowe trasy z Krakowa i Gdańska


Podczas konferencji prasowej w Krakowie Wizz Air zaprezentował plany rozwoju tutejszej bazy. Pojawi się dodatkowy samolot i nowe połączenia. Kolejną trasę zyska także Gdańsk.


Węgierski przewoźnik przyspiesza rozwój na lotnisku w Balicach. Przede wszystkim drugi samolot pojawi się już od 1 sierpnia br., a od września - w porcie im. Jana Pawła II stacjonowała będzie trzecia maszyna. 

Dzięki temu możliwe stanie się otwarcie sześciu kolejnych tras:
Łącznie z Krakowa Wizz Air zaoferuje rejsy na 18 trasach. Przypomnijmy, że małopolska baza przewoźnika ruszy 1 maja br. Wtedy pojawi się pierwszy airbus A321. Jako pierwsze - już 4 kwietnia - zainaugurowane zostaną połączenia do Kijowa-Żulian i Londynu-Luton. Miesiąc później samoloty odlecą w pierwszej kolejności do Nicei i Turku, a w następnych dniach do Bari, Billund, Doncaster-Sheffield i Katanii. Od września z kolei będzie można polecieć do Charkowa, Kutaisi, Larnaki i Oslo-Gardermeon.


Nowe połączenie zyska także Gdańsk. Wizz Air poleci z Pomorza do Londynu-Gatwick. Rejsy na tej trasie wykonywane będą codziennie od 15 czerwca br. To trzecie lotnisko obsługujące stolicę Wielkiej Brytanii, na które będzie można dostać się bezpośrednio z portu im. L. Wałęsy. Węgierski niskokosztowy przewoźnik lata do trzech razy dziennie na Luton, a jego konkurent - Ryanair - dwa razy dziennie na Stansted w dni powszednie i raz w weekendy. 
Bilety na wszystkie połączenia wkrótce będą dostępne na stronie przewoźnika i u pośredników. Ceny rozpoczną się od 89 zł. za lot w jedną stronę w najbardziej podstawowej taryfie.

fot. mat. prasowegość_6fd1c - Profil
gość_6fd1c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie