×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air otworzy bazę w Krakowie


Wiosną przyszłego roku Wizz Air otworzy bazę na lotnisku w Krakowie. Początkowo do portu im. Jana Pawła II przyporządkowany będzie jeden samolot typu airbus A321, na jesieni pojawi się kolejny.Nowe połączenia będą otwierane stopniowo wraz z rozwojem bazy. Łącznie w przyszłym roku przewoźnik zaoferuje z Krakowa 188 tys. miejsc. Wizz Air będzie wykonywał loty na następujących trasach:

Informacja o pojawieniu się Wizz Aira na krakowskim lotnisku to duże zaskoczenie, choć już w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin stolica Małopolski pojawiła się na stronie przewoźnika jako jeden z celów podróży. 


Podczas konferencji prasowej w Balicach, Stephen Jones, wiceprezes wykonawczy i zastępca prezesa w Wizz Air, powiedział: 

- Dzisiejsze wydarzenie podkreśla nasze zaangażowanie w działalność w Polsce, będącej naszym pierwszym rynkiem, na którym rozpoczęliśmy operacje w 2004 roku. Wybraliśmy Kraków, ponieważ widzimy zapotrzebowanie na niskokosztowe podróżowanie w tym mieście. Jednocześnie dostrzegamy potencjał w popularności Krakowa zarówno jako kierunku turystycznego jak i w dynamicznym rozwoju miasta w kontekście centrum biznesowego. Nasza najnowsza baza zostanie otwarta 1 maja 2019 roku i będzie zatrudniała 80 osób bezpośrednio w Wizz Air. Oferta z Krakowa to 12 nowych, atrakcyjnych kierunków. Jesteśmy przekonani, że nasi polscy klienci docenią dogodny rozkład lotów, przyjazny i łatwy system rezerwacji online na stronie wizzair.com oraz szeroki wybór możliwości podróży „szytej na miarę”, aby jak najlepiej zaspokoić oczekiwania naszych pasażerów. Nasz rozwój w Polsce korzystnie wpływa na rozwój branży turystycznej i hotelarskiej w kraju


Kraków będzie 26. bazą przewoźnika w Europie i 6. w Polsce. Jak deklaruje linia będzie to inwestycja warta 240 mln USD. Dzięki temu powstanie 80 dodatkowych miejsc bezpośrednio w branży lotniczej i ok. 140 w sektorach towarzyszących. Już dzisiaj Wizz Air zaprosił także potencjalnych kandydatów do pracy jako personel pokładowy, które odbędą się 7,17 i 26 stycznia 2019 r. 

Jeszcze niedawno linia twierdziła, że w przyszłym roku będzie rozwijała się w Polsce znacznie wolniej niż w ostatnich latach. Z końcem marca 2019 r. zapowiedziano m.in. rozwiązanie bazy w Poznaniu i przeniesieniu jednej maszyny do Gdańska, co umożliwi otwarcie nowych tras z Pomorza. Ciekawe jest także to, że węgierski low-cost posiada dużą bazę w oddalonych o 80 km Katowicach. W samym Krakowie z kolei przyjdzie mu się mierzyć z dużym przeciwnikiem jakim jest Ryanair.

fot. mat. prasowe, Bartłomiej Morga
#AKTUALIZACJA 12:37 Uzupełniono częstotliwość połączeń na nowych trasach, cytat S. Jonasa#gość_6ef1b - Profil
gość_6ef1b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie