×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ET302: Aeroflot grozi Boeingowi


Aeroflot anuluje zamówienie na dwadzieścia samolotów boeing 737 MAX 8, jeśli amerykański producent nie zagwarantuje bezpieczeństwa.


Jeżeli amerykański producent nie zagwarantuje pasażerom bezpieczeństwa w boeingach 737 MAX do listopada br., Grupa Aeroflot zamówi inny samolot - takie ultimatum postawił amerykanom Witalij Saveljew, dyrektor generalny grupy Aeroflot, w związku z katastrofą lotu ET302 etiopskich linii lotniczych z 10 marca br.

To właśnie na jesieni 2019 r. mają rozpocząć się dostawy "maxów" dla Pobedy - rosyjskiej taniej linii lotniczej, która stanowi w całkowitą własność oraz spółkę zależną Aeroflotu.


Pobeda ma docelowo użytkować 20 sztuk boeinga 737 MAX 8, a obecnie lata 26 boeingami 737-800, oczekując na dostawę kolejnych czterech. Pzewoźnik ma swoją bazę na moskiewskim międzynarodowym lotnisku Wnukowo. Obsługuje regularne połączenia krajowych oraz międzynarodowe.

Przypomnijmy, że rosyjska lotnicza agenda administracyjna zakazała tego typu lotów w rosyjskiej przestrzeni powietrznej - decyzja została ogłoszona w czwartek (14.02). Obecnie jedynym operatorem 737 MAX w Rosji jest Globus Airlines, przewoźnik czarterowy z siedzibą w Moskwie i główną bazą w porcie lotniczym w Nowosybirsku. Posiada obecnie dwa uziemione boeingi, oczekując na dostawę kolejnych dziewięciu.

Fot.: materiały prasowegość_02c08 - Profil
gość_02c08
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie