Pobeda wycofuje się z lotów z Petersburga

2 kwietnia 2019 08:43
1 komentarz
Niskokosztowe linie lotnicze Pobeda Airlines, będące spółką z grupy Aeroflot, zaprzestały w sobotę (30.03) wykonywanie międzynarodowych połączeń z Petersburga. Ma to związek z utrudnieniami podczas kontroli granicznych.
Reklama
Pobeda oferowała z petersburskiego lotniska Pułkowo połączenia do Londynu (Stansted), Tbilisi, Pizy, Mediolanu (Bergamo), Kolonii i Stambułu. Przewoźnik tłumaczy nagłe przerwanie wykonywania lotów na tych trasach tym, że służby graniczne w porcie lotniczym w Petersburgu przeciągały kontrole przedstartowe co powodowało znaczne opóźnienia. Przedstawiciele straży granicznej odparli te zarzuty tłumacząc, że wszelkie ich działania są zgodne z prawem, a żadna linia lotnicza nie ma w tym zakresie taryfy ulgowej. Informacje te zostały opublikowane przez rosyjską agencję prasową TASS.


Elena Selivanova, rzeczniczka prasowa Pobedy, oświadczyła, że przewoźnik nie będzie w sezonie letnim 2019 wykonywał lotów międzynarodowych z Petersburga. Samoloty, które w związku z tym nie są zagospodarowane zostaną przeniesione na trasy w innych regionach. Pobeda zapowiada, że może wznowić zagraniczne połączenia z Pułkowa tylko pod warunkiem otrzymania ze strony służb kontroli granicznej gwarancji, że kontrole nie będą powodowały więcej opóźnień.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

gość_4056b 2019-04-02 10:38   
gość_4056b - Profil gość_4056b
To lotnisko pod tym względem jest faktycznie dziwne. Nawet na tle innych rosyjskich lotnisk.
4 albo 5 razy różne osoby sprawdzały mój paszport po odejściu od check inu a przy budce trzymali mnie 15 minut i w tym czasie Pani wnikliwe oglądała mój paszport.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy