×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pobeda wycofuje się z lotów z Petersburga


Niskokosztowe linie lotnicze Pobeda Airlines, będące spółką z grupy Aeroflot, zaprzestały w sobotę (30.03) wykonywanie międzynarodowych połączeń z Petersburga. Ma to związek z utrudnieniami podczas kontroli granicznych.


Pobeda oferowała z petersburskiego lotniska Pułkowo połączenia do Londynu (Stansted), Tbilisi, Pizy, Mediolanu (Bergamo), Kolonii i Stambułu. Przewoźnik tłumaczy nagłe przerwanie wykonywania lotów na tych trasach tym, że służby graniczne w porcie lotniczym w Petersburgu przeciągały kontrole przedstartowe co powodowało znaczne opóźnienia. Przedstawiciele straży granicznej odparli te zarzuty tłumacząc, że wszelkie ich działania są zgodne z prawem, a żadna linia lotnicza nie ma w tym zakresie taryfy ulgowej. Informacje te zostały opublikowane przez rosyjską agencję prasową TASS.


Elena Selivanova, rzeczniczka prasowa Pobedy, oświadczyła, że przewoźnik nie będzie w sezonie letnim 2019 wykonywał lotów międzynarodowych z Petersburga. Samoloty, które w związku z tym nie są zagospodarowane zostaną przeniesione na trasy w innych regionach. Pobeda zapowiada, że może wznowić zagraniczne połączenia z Pułkowa tylko pod warunkiem otrzymania ze strony służb kontroli granicznej gwarancji, że kontrole nie będą powodowały więcej opóźnień.

fot. mat. prasowe



gość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie