×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: 15 proc. wzrost w lutym


W lutym z usług krakowskiego lotniska skorzystało 518,3 tys. pasażerów, to 15 proc. wzrost w stosunku do lutego 2018 roku - czyli o 67 tys. pasażerów więcej.


Liczba pasażerów według miesięcy
Łącznie w ciągu dwóch pierwszych miesięcy 2019 roku obsłużono 1,03 mln pasażerów, czyli o 137 tys. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. 

- Cieszy nas fakt, że konsekwentny wzrost ruchu pasażerskiego stale umacnia Kraków Airport na pozycji lidera wśród europejskich regionalnych portów lotniczych - powiedział Radosław Włoszek, prezes portu lotniczego w Krakowie. 

Od 25 lutego br. liniami lotniczymi LOT, dwa razy w tygodniu można polecieć do Tel-Awiwu. LOT uruchomi także trasy do: Olsztyna, Bukaresztu i Dubrownika. Zwiększona zostanie także częstotliwość, do trzech lotów tygodniowo na trasie Kraków-Chicago w sezonie lato 2019. 

W kwietniu Ryanair rozpocznie operowanie do: Bordeaux, Berlina Tegel, Katanii, Hamburga, Kopenhagi, Szczecina, Bari, Rimini, Salonik i Zadaru. Od października Ryanair planuje uruchomienie nowej trasy z Krakowa do Londynu Luton, a także do Palermo na Sycylii. 

Od maja Kraków Airport stanie się najnowszą w Polsce bazą Wizz Air. Pasażerowie Kraków Airport będą mogli skorzystać z 12 tras oferowanych przez Wizz Air do: Londynu, Kijowa, Nicei, Turku, Doncaster, Bari, Billund, Katani, Larnaki, Charkowa, Oslo i Kutaisi. 


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_b0ba2 - Profil
gość_b0ba2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie