Japan Airlines i Vistara z umową codeshare

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
27 lutego 2019 09:05
Japan Airlines i regionalna indyjska linia lotnicza Vistara podpisały właśnie umowę codeshare, dzięki której Indie połączy z Tokio większa liczba lotów. Dodatkowo na mocy tej umowy Vistara stała się jedynym w Indiach partnerem będącego członkiem aliansu SkyTeam JAL.
Reklama

Japan Airlines udostępni swoje kody na około 32 lotach obsługiwanych przez Vistarę każdego dnia od Mumbaju przez Kalkutę, Ćennaj, Bangaluru, Hyderabad, Ahmedabad do Pune. List intencyjny w sprawie tej umowy i wykorzystywania wspólnie nadarzających się okazji biznesowych został podpisany przez obie linie już we wrześniu 2017.


- Poprzez wzmacnianie współpracy z Vistarą będziemy w stanie zapewnić pasażerom lepsze połączenia z oferowaną przez nas siatką. Planujemy także dalszą współpracę z naszym indyjskim partnerem w celu otwarcia dla obu linii nowych potencjalnych obszarów rozwoju - skomentował podpisanie umowy Hideki Oshima, specjalista ds. marketingu w dziale zarządzania siatką połączeń w Japan Airlines.

Obecnie Japan Airlines codziennie lata z tokijskiego portu Narita do Delhi, gdzie zarówno JAL jak i Vistara będą operować z tego samego terminala (T3), co pozwoli pasażerom przesiadkowym na bardzo dogodne i sprawne zmiany samolotów. Vistara z kolei obsługuje 22 krajowe trasy z liczbą 800 operacji tygodniowo. Linia dysponuje flotą 22 samolotów, choć niedawno dokonała zamówienia w sumie 56 nowych maszyn - 50 airbusów A320 i A321neo, a także 6 boeingów 787-9.

- Ta umowa jest krokiem w kierunku podkreślenia naszego zaangażowania w partnerowanie wiodącym liniom lotniczym na świecie, co pozwoli nam na zaznaczenie obecności Vistary na globalnym rynku - podsumował zawarcie porozumienia codeshare Sanjiv Kapoor, dyrektor ds. strategii i sprzedaży Vistary.

Jeszcze jednym atutem podpisanej umowy poza rozszerzeniem oferty JAL jest przywilej zbierania przez pasażerów mil w ramach programu Japan Airlines Mileage Bank również na lotach Vistary, o ile będą one miały kod japońskiego przewoźnika.

W ostatnim czasie Japan Airlines podało również do wiadomości szczegóły swojego planu rozwoju, który zakłada wolniejszą modernizację floty, ale powiększanie pojemności pasażerskiej.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama