×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Japan Airlines zwiększy pojemność, ale zwolni rozwój floty


Japan Airlines (JAL) poinforowało, że planuje w następnych latach relatywnie niewielki rozwój floty, ale jednocześnie ma zamiar podkręcić tempo zwiększania pojemności.


Do końca roku fiskalnego 2018, który przypada na 31 marca tego roku, flota japońskiego przewoźnika będzie liczyć z pominięciem samolotów regionalnych 231 maszyn. W tej liczbie zawarte będzie 89 samolotów operujących na trasach zagranicznych i 142 latające na połączeniach krajowych. Docelowo w roku 2019 zasoby we flocie JAL mają nieco wzrosnąć, odpowiednio do sumy 236 maszyn, dodając jeden samolot do obsługi połączeń zagranicznych i 2 dla ruchu krajowego. Dodatkowe 3 maszyny będą obsługiwały planowane operacje dalekodystansowe w ramach strategii niskokosztowej, nad którą pracuje Japan Airlines. Plany te opisuje zaktualizowana polityka rozwoju linii. Celem na rok fiskalny 2020 jest utrzymanie floty na poziomie 236 maszyn, w tym 92 dla połączeń zagranicznych, 142 krajowych i dwóch dla operacji niskokosztowych. W ramach pionu usług międzynarodowych niemal wszystkie zmiany we flocie będą opierały się na samolotach odrzutowych średniej wielkości, podczas gdy liczebność maszyn dużych i małych nie ulegnie raczej zmianie.


Ostatecznym celem jest wzrost oferowanej pojemności o 7 proc. w roku 2019 w stosunku do 2017. Na połączeniach krajowych rozwój będzie na poziomie jedynie 4 proc., ale linia planuje zyskać aż 9 proc. na połączeniach zagranicznych. W roku 2020 wzrost ten zaplanowano na dużo bardziej dynamicznym poziomie. W porównaniu do roku 2017 ma to być aż 17 proc., ruch krajowy wzrośnie o 5 proc., a zagraniczny aż o 25 proc.


W ramach opracowanego i ogłoszonego planu rozwoju Japan Airlines określiło też cele finansowe. Na koniec fiskalnego roku 2018 linia planuje zysk netto na poziomie 1,2 mld dolarów, ale zakłada spadek do 1,03 mld w roku 2019. Powodem takie bilansu ma być szybszy wzrost kosztów niż przychodów.


fot. mat. prasowegość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie