LOT skorzystał na upadku Small Planet

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
04 lutego 2019 08:38
17 komentarzy
Upadek Small Planet może wpłynąć korzystnie na LOT. Chodzi głównie o przejęcie zwolnionych slotów na Lotnisku Chopina.
Reklama

Kłopoty Small Planet rozpoczęły się w niemieckim oddziale linii jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. Wtedy też złożono wniosek o upadłość. Kolejnym krokiem była zapowiedź redukcji floty na rynku polskim, która ostatecznie zakończyła się całkowitym wycofaniem z rynku w naszym kraju i postępowaniem układowym z wierzycielami. Ciąg dalszy nastąpił w listopadzie, kiedy to na Litwie najpierw zgłoszono wniosek o restrukturyzację, a następnie - 28.11.2018 - nastąpił ostatni rejs z pasażerami w związku z zawieszeniem certyfikatu AOC.


Na kłopotach czarterowego przewoźnika postanowił skorzystać LOT. Już w październiku linia informowała, że będzie starała się przejąć jego pracowników.

- W związku z planami dalszego rozwoju działalności rekrutujemy pilotów, członków personelu pokładowego i pracowników naziemnych. Dlatego jesteśmy otwarci na pracowników linii czarterowej Small Planet. W ramach PGL jesteśmy też zainteresowani współpracą z pracownikami naziemnymi, np. od obsługi technicznej, planowania siatki, zarządzania zdatnością floty itd. - mówił Konrad Majszyk, ówczesny specjalista w Biurze Komunikacji Korporacyjnej LOT-u.

Ale bankructwo Small Planet Airlines stało się także okazją do zdobycia po nim slotów w głównym stołecznym porcie.

- LOT odkupił od Small Planet kilkadziesiąt slotów w różnych godzinach, które zostaną wykorzystane do dalszego rozwoju przewoźnika na Lotnisku Chopina w Warszawie - potwierdziło biuro prasowe linii.


Jak poinformowano naszą redakcję, wartość transakcji nie może być ujawniona, stanowi bowiem tajemnicę handlową.

fot. mat. prasowe, Dominik Sipinski

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
F16 2019-02-05 16:23   
F16 - Profil F16
Myślę, że pomysł z międzylądowaniem w Manchesterze jest żartem albo ironią :D
Carl 2019-02-05 14:29   
Carl - Profil Carl
vscrew: Ktorych sasiadow masz na mysli? ;-)
gość_22fc1 2019-02-05 11:33   
gość_22fc1 - Profil gość_22fc1
Tak jak mi się wydawało i pisałem o tym wcześniej, dużo wcześniej LOT destynacje wakacyjne są w grze. Szkoda, że nie ogłosili większej liczby LOTów do Grecj ( gdy ogłaszali Chorwację, to kilka miast jednocześnie) i np. Zakynthos, Mykonos (Ateny), Rodos czy na Kretę, bo Grecja od lat jest jednym z najpopularniejszych i kierunków wakacyjnych polaków. Destynacje chorwackie, to nie tylko dla LOTu tranzyty, bo wielu rodaków jeżdzi tam na wakacje. :) vscrew jakie nowe połączenie u sąsiadów ? zdradzisz rąbka tajemnicy ? :-)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama