×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT skorzystał na upadku Small Planet


Upadek Small Planet może wpłynąć korzystnie na LOT. Chodzi głównie o przejęcie zwolnionych slotów na Lotnisku Chopina.Kłopoty Small Planet rozpoczęły się w niemieckim oddziale linii jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. Wtedy też złożono wniosek o upadłość. Kolejnym krokiem była zapowiedź redukcji floty na rynku polskim, która ostatecznie zakończyła się całkowitym wycofaniem z rynku w naszym kraju i postępowaniem układowym z wierzycielami. Ciąg dalszy nastąpił w listopadzie, kiedy to na Litwie najpierw zgłoszono wniosek o restrukturyzację, a następnie - 28.11.2018 - nastąpił ostatni rejs z pasażerami w związku z zawieszeniem certyfikatu AOC.


Na kłopotach czarterowego przewoźnika postanowił skorzystać LOT. Już w październiku linia informowała, że będzie starała się przejąć jego pracowników.

- W związku z planami dalszego rozwoju działalności rekrutujemy pilotów, członków personelu pokładowego i pracowników naziemnych. Dlatego jesteśmy otwarci na pracowników linii czarterowej Small Planet. W ramach PGL jesteśmy też zainteresowani współpracą z pracownikami naziemnymi, np. od obsługi technicznej, planowania siatki, zarządzania zdatnością floty itd. - mówił Konrad Majszyk, ówczesny specjalista w Biurze Komunikacji Korporacyjnej LOT-u.  

Ale bankructwo Small Planet Airlines stało się także okazją do zdobycia po nim slotów w głównym stołecznym porcie. 

- LOT odkupił od Small Planet kilkadziesiąt slotów w różnych godzinach, które zostaną wykorzystane do dalszego rozwoju przewoźnika na Lotnisku Chopina w Warszawie - potwierdziło biuro prasowe linii.


Jak poinformowano naszą redakcję, wartość transakcji nie może być ujawniona, stanowi bowiem tajemnicę handlową.

fot. mat. prasowe, Dominik Sipinski

 gość_c6237 - Profil
gość_c6237
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie