×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT przejmie personel Small Planet


Polskie Linie Lotnicze LOT przejmą pracowników borykającego się z kłopotami Small Planet Airlines. Pierwsze spotkania rekrutacyjne odbyły się w tym tygodniu.Linia czarterowa złożyła kilka dni temu wniosek o przyśpieszone postępowanie układowe. Liczy na układ z wierzycielami i inwestora branżowego. W połowie września również niemiecki oddział ogłosił restrukturyzację. Polska filia musi zmniejszyć liczbę samolotów z ośmiu do dwóch. Small Planet zatrudniał w Polsce prawie 100 pilotów oraz 300 członków personelu pokładowego.

- W związku z planami dalszego rozwoju działalności rekrutujemy pilotów, członków personelu pokładowego i pracowników naziemnych. Dlatego jesteśmy otwarci na pracowników linii czarterowej Small Planet. Trudna sytuacja czarterowego tego przewoźnika to oczywiście smutna wiadomość dla sektora lotniczego i dla pracowników tej linii. Ale jednocześnie LOT dynamicznie się rozwija, zwiększając liczbę połączeń, przewiezionych pasażerów, pozyskując nową flotę i personel pokładowy i poprawiając wynik finansowy - mówi w rozmowie z Pasazer.com Konrad Majszyk, ekspert PR PLL LOT.

Przewoźnik zagwarantuje zatrudnienie każdemu pilotowi, członkowi personelu pokładowego i specjaliście ze Small Planet, który przejdzie wewnętrzną weryfikację (np. w przypadku pilotów testy na symulatorze i badania psychofizyczne).

- W ramach PGL jesteśmy też zainteresowani współpracą z pracownikami naziemnymi, np. od obsługi technicznej, planowania siatki, zarządzania zdatnością floty itd - dodaje Majszyk. 


LOT Crew zaoferuje warunki analogiczne do tych, na których zawierane są kontrakty z dotychczasowymi współpracownikami przewoźnika. W linii lotniczej trwa, ogłoszony w połowie roku, nabór na pilotów i personel pokładowy. Przewoźnik poszukuje kapitanów i pierwszych oficerów na samoloty Bombardier Q400 i Embraer 170/190. Dla pilota z licencją i wymaganym nalotem przewoźnik finansuje koszty szkolenia Type Rating. To jednak dopiero początek ścieżki kariery: w związku z rozwojem LOT-u w ciągu trzech lat możliwe jest uzyskanie szkolenia na samolotach pasażerskich Boeinga: B737 i B787 Dreamliner.

Przewoźnik zapowiedział, że do końca 2019 r. planuje pozyskać 300 dodatkowych pilotów do swoich baz operacyjnych w Warszawie i Budapeszcie. Szkolenia nowych kapitanów i pierwszych oficerów zaczęły się w tym miesiącu.

Wymagania wobec kandydatów na kapitanów to m.in.: ważna licencja liniowa, ważne badania medyczne pierwszej klasy, nalot co najmniej 3 tys. godzin, z tego co najmniej tysiąc w załogach wieloosobowych w funkcji kapitana, język angielski na poziomie 5 w skali ICAO i prawo do pracy na terenie UE. 

W szczycie sezonu Small Planet Polska operował 12 samolotami. W 2017 roku był największą linią czarterową, która przewiozła 1,2 mln pasażerów.gość_27aae - Profil
gość_27aae
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie