×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bamboo Airways z certyfikatem operatora lotniczego


Wietnamski startup, Bamboo Airways otrzymał wczoraj (09.01) certyfikat operatora lotniczego od władzy lotniczej w swoim kraju. Na dziś planowana zaś była prezentacja pierwszego airbusa A321neo we flocie linii.Bamboo Airways zapowiadało rozpoczęcie operacji lotniczych już w listopadzie i grudniu 2018 roku, ale z powodu przedłużającej się procedury wydawania certyfikatu operatora lotniczego termin ten był przekładany dwukrotnie. W oświadczeniu, które wydała grupa FLC będąca właścicielem startupu, linia przeszła wszytkie etapy certyfikacji, w tym weryfikację standardów operacyjnych i bezpieczeństwa. Nie podano jednak daty rozpoczęcia operacji, zaś strona internetowa Bamboo jest ciągle w trakcie tworzenia.

Linia zapowiada, że będzie obsługiwać od tego roku 37 krajowych i zagranicznych połączeń. Wśród tras wymieniane są Hanoi - Quy Nhon, Hanoi - Dong Hoi, Ho Chi Minh City - Quy Nhon, Hanoi - Ho Chi Minh City oraz Ho Chi Minh City - Van Don, które jest świeżo otwartym lotniskiem w Wietnamie. W sumie codziennie Bamboo Airways planuje wykonywać około 60 lotów. Linia planuje też w ciągu roku rozpoczęcie lotów do Japonii, Korei i Singapuru, a także rozważa wykorzystanie szerokokadłubowych maszyn na trasach do Europy.

Bamboo Airways wywołało niemałe zaskoczenie na rynku zamówieniem w lipcu zeszłego roku 20 egzemplarzy boeinga 787-9 (Dreamliner). Dostawy tych samolotów mają rozpocząć się w kwietniu 2020 roku i potrwać do końca 2021. Na dziś zaplanowane jest z kolei zaprezentowanie pierwszego airbusa A321neo wyleasingowanego od GE Capital Aviation Services. Maszyna dotarła do Hanoi już 30 grudnia 2018, ale ponieważ nosiła malowanie upadłej linii Primera Air to do tej pory spędziła czas w lakierni.

fot. Bamboo Airways (fb.com)
gość_4632d - Profil
gość_4632d
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie