×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy lot wietnamskich Bamboo Airways najwcześniej pod koniec roku


Nowo tworzone linie lotnicze Bamboo Airways z Wietnamu wbrew pierwotnym planom, nie rozpoczną w tym tygodniu operacji lotniczych. Przewoźnik nie uzyskał bowiem wymaganej licencji od wietnamskiego rządu.Pierwszy lot linii Bamboo Airways planowany był na 10 października. Linia ma dołączyć do szybko rozwijającego się przemysłu lotniczego w Wietnamie, zdominowanego dotychczas przez linie Vietnam Airlines i VietJet Aviation.

- (Bamboo Airways) nie może rozpocząć swojej działalności, dopóki nie otrzyma licencji (lotniczej - AOC) od Ministerstwa Transportu - powiedział dla agencji Reuters Vo Huy Cuong, wice-dyrektor Administracji Lotnictwa Cywilnego w Wietnamie. 


Cuong dodał, że Bamboo Airways spełnia wszystkie wymagane warunki do otrzymania licencji i czeka na ostateczną zgodę od premiera Nguyena Xuan Phuc. Kiedy takie pozwolenie zostanie wydane jest jeszcze nie jasne. Państwowe media w Wietnamie podały, że Bamboo Airways rozpocznie działalność pod koniec tego roku. 

Linie lotnicze Bamboo Airways to start-upowy przewoźnik finansowany przez wietnamskiego giganta branży budowlanej Group, który w pierwszej fazie działalności planuje oferować połączenia krajowe, a następnie rozszerzyć operacje na rynki Wschodniej Azji, takie jak Chiny, Korea i Japonia. 

W ubiegłym roku Bamboo Airways podpisały list intencyjny z Airbusem w sprawie dostaw samolotów airbus A321neo (do 24 sztuk).  Z kolei w czerwcu linie złożyły zamówienie na 20 boeingów 787-9, których cena katalogowa wynosi 5,6 mld dolarów. Bazą linii będzie port lotniczy w Hanoi.

Po otrzymaniu licencji Bamboo Airways staną się piątą wietnamską linią lotniczą obok Vietnam Airlines, Jetstar Pacific Airlines, Vietjet Aviation i Vietnam Air Services Co. 

Fot. Boeing

gość_32dc7 - Profil
gość_32dc7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie