×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Primera Air ogłosiła bankructwo


Linia lotnicza Primera Air poinformowała, że zawiesza wszystkie swoje loty od wtorku (2.10). Przewoźnik przyciągnął uwagę branży lotniczej, gdy w 2017 ogłosił, że zamierza sprzedawać bilety na loty między londyńskim Stansted, a Ameryką Północną za zaledwie 99 dolarów.


Informacja została podana późnym wieczorem w niedzielę (30.09) za pośrednictwem strony internetowej:Pierwsze miesiące działalności pokazały jednak, że ultra niskokosztowy model działalności biznesowej na trasach transatlantyckich nie sprawdza się. Przewoźnik za niepowodzenia obwiniał Airbusa, który nie wywiązywał się z uzgodnionych terminów dostaw A321neo, zmuszając Islandczyków, by masowo odwoływali swoje loty lub pasażerów wozili niespełna 30-letnim boeingiem 757 wyczarterowanym od jednego z amerykańskich przewoźników. Dodatkowo, by wypełnić samoloty, przewoźnik zdecydował się obniżyć ceny do poziomu 63 dolarów za lot w jedną stronę.

Pomimo tego, ostatni miesiąc przyniósł prawdziwy wysyp nowości ze strony Primery. Linia kolejno ogłaszała nowe trasy za ocean z Brukseli, Berlina, Frankfurtu i Madrytu, a do ich obsługi przeznaczyła nowoczesne boeingi 737 MAX 9, których odbiory miały rozpocząć się w pierwszej połowie przyszłego roku.


Według dziennika "The Independent" informacja wywołała zamieszanie na lotniskach - pasażerowie poniedziałkowego rejsu PF47 z Waszyngtonu do Londynu na lotnisku wylotowym oczekiwali aż kapitan rejsu otrzyma niezbędne instrukcje, natomiast pasażerowie lotu PF41 z Londynu do Newark nie zostali wpuszczeni na pokład.

Niewiadomą pozostaje czy poszkodowani pasażerowie, otrzymają jakąkolwiek rekompensatę z tytułu niewywiązania się z umowy przewozu. Jak informuje wspomniany dziennik - pasażerowie skarżyli się już wcześniej na brak wypłacania należnych im odszkodowań z tytułu odwoływanych lotów.

Ciekawostką jest fakt, że oficjalne zaprzestanie działalności wypada w pierwszą rocznicę zawieszenia działalności operacyjnej innego taniego przewoźnika - Monarch Airlines - którego upadłość jest określana "największym upadkiem w historii brytyjskiego lotnictwa cywilnego".

fot. Primera Airgość_7973b - Profil
gość_7973b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie