Wietnamska linia kontynuuje podbój Europy. Kolejne loty z Niemiec

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
04 marca 2020 08:30
W poniedziałek (2.03) wietnamski przewoźnik Bamboo Airways ogłosił podpisanie porozumienia z monachijskim lotniskiem w sprawie bezpośrednich lotów do Wietnamu. Pierwsze połączenia mają ruszyć już w lecie tego roku.
Reklama

Bamboo Airways planuje uruchomić bezpośrednie loty pomiędzy Wietnamem a Niemcami. Przewoźnik podpisał z portem lotniczym im. Franza Josefa Straußa porozumienie (ang. memorandum of understanding) obejmujące bezpośrednie połączenia pomiędzy stolicą Bawarii a dwoma największymi miastami w Wietnamie. Umowa została podpisana pomiędzy Bui Quang Dung, zastępcą dyrektora generalnego Bamboo Airways, a Andreasem von Puttkamerem, wiceprezesem lotniska w Monachium.

Nowe połączenia z Hanoi i Ho Chi Minh City po raz pierwszy w historii zapewnią bezpośrednie loty do przyszłościowego rynku, jakim jest Wietnam. Te plany to doskonała odpowiedź na stale rosnące zainteresowanie podróżami do Wietnamu. Szczególnie cieszy nas, że Bamboo Airways będzie obsługiwał przyszłe trasy przyjaznym dla środowiska boeingiem 787 Dreamliner – powiedział Andreas von Puttkamer, wiceprezes ds. lotnictwa, lotniska w Monachium.


Według samego przewoźnika, uruchomienie pierwszej trasy do Monachium spodziewane jest w lipcu br. Bamboo Airways planują loty do Niemiec z dwóch głównych portów lotniczych Wietnamu. Z Hanoi wykonywany ma być początkowo jeden lot tygodniowo, natomiast z Ho Chi Minh – dwa. Żadne dalsze szczegóły rejsów nie zostały podane, jednak wiadomo, że połączenia obsługiwać będzie samolot Boeing 787-9 Dreamliner. Na jego pokładzie, w układzie Bamboo Airways, miejsce znajdzie 302 pasażerów – 26 w klasie biznesowej oraz 268 w ekonomicznej. Przewoźnik podkreśla, że klasa biznes stworzona została w dogodnej dla pasażerów konfiguracji 1-2-1, a fotele ułożone zostały w tzw. „jodełkę”.

Bawaria nie będzie jednak pierwszym europejskim kierunkiem Bamboo Airways. Od 29 marca 2020 r. przewoźnik będzie latał pomiędzy Pragą a Hanoi, z częstotliwością dwóch lotów tygodniowo – w środy oraz niedziele. Linia zapowiedziała, że w razie potrzeby chętnie zwiększy liczbę cotygodniowych połączeń do czeskiej stolicy.


Bamboo Airways to wietnamska linia lotnicza z siedzibą w Hanoi, należąca do FLC Group. Przewoźnik rozpoczął działalność w styczniu 2019 r. Linia wykorzystuje obecnie trzy B787-9 oraz oczekuje na dostawę kolejnych siedem samolotów tego typu. Linia podpisała ponadto listy intencyjne na kolejne dwadzieścia dreamlinerów. Wietnamski start-up prowadzi także rozmowy z Boeingiem dotyczace zakupu większych boeingów 777X. Flota linii obejmuje też jednego airbusa A319, dziewięć A320, trzy A321, cztery A320neo i cztery A321neo. Przewoźnik oczekuje na dostawę dwóch A321neo oraz posiada list intencyjny na kolejne 24 takie modele.

Głównymi bazami Bamboo Airways są dwa największe porty lotnicze w kraju – Hanoi–Noi Bai oraz Ho Chi Minh City–Tan Son Nhat. Przewoźnik obsługuje ponadto loty do 12 innych wietnamskich miast, a także do Makau, Omitamy–Ibaraki (Japonia), Seulu–Incheon (Korea Południowa), które pod koniec lutego br. zostały zawieszone z powodu epidemii koronawirusa, i Tajpej–Taoyuan (Tajwan). Linia planuje jednak loty na wielu nowych trasach międzynarodowych. Z doniesień wietnamskich mediów wynika, że Bamboo Airways ma wkrótce otworzyć trasę z Hanoi do Melbourne w Australii, a w dalszej przyszłości możliwe są także loty do Izraela i na zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych.

Fot.: Bamboo Airways
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama