Bamboo Airways coraz bliżej zakupu A321neo

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
01 kwietnia 2019 08:30
1 komentarz
Wietnamskie linie lotnicze, Bamboo Airways, które są określane wciąż jako startup, przygotowują się do podpisania z Airbusem umowy na zakup A321neo. Przewoźnik planuje rozwijać swoją flotę w oparciu o szerokokadłubowe boeingi, ale też właśnie wąskokadłubowe airbusy.
Reklama

Pod koniec marca 2018 roku Bamboo Airways podpisały z Airbusem list intencyjny w sprawie przyszłego zamówienia 24 egzemplarzy A321neo, ale do tej pory linie nie znalazły się oficjalnie w kolejce oczekujących na dostawy. Nie jest też pewne ile maszyn ostatecznie zamówi wietnamski startup różne źródła podają różne wielkości możliwego zamówienia. Z kolei sam europejski producent nie komentuje sprawy inaczej niż zapowiadając ogłoszenie szczegółów zamówienia gdy umowa zostanie już oficjalnie zawarta. Najnowsze doniesienia osób związanych z przewoźnikiem mówią o rychłym podpisaniu zamówienia.


Poza spodziewanym niebawem zamówieniem na A321neo, wietnamski przewoźnik oczekuje już na 10 sztuk boeingów 787-9 zamówionych pod koniec lutego tego roku. Wstępnie list intencyjny w tej sprawie mówił o 20 egzemplarzach, ale teraz Bamboo Airways zapowiadają, że będą mieć we flocie 30 maszyn tego typu. Linie ogłosiły też, że rozważają zamówienie boeingów 737 MAX, ale deklaracje te padły jeszcze w lutym, przed tragiczną katastrofą samolotu tego typu w Etiopii.

Obecnie Bamboo Airways użytkują trzy leasingowane airbusy, dwa A320neo i jeden egzemplarz A321neo. Linie są częścią wietnamskiej FLC Group i rozpoczęły działalność na rynku połączeń krajowych 16 stycznia, tydzień wcześniej otrzymawszy certyfikat przewoźnika lotniczego. Długoterminowe plany linii to rozwój połączeń z USA i ogólne wejście na rynek przewozów międzynarodowych.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

lysypiotr76 2019-04-23 10:05   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Wygląda na to że dzięki wsparciu czeskiego rządu i pomocy praskiego lotniska, Praga będzie miała bezpośrednie połączenie z Wietnamem. Jednak nie wcześniej niż w 2020 roku gdy Bamboo Airways otrzyma pierwsze Dreamlinery.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama