×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bamboo Airways coraz bliżej zakupu A321neo


Wietnamskie linie lotnicze, Bamboo Airways, które są określane wciąż jako startup, przygotowują się do podpisania z Airbusem umowy na zakup A321neo. Przewoźnik planuje rozwijać swoją flotę w oparciu o szerokokadłubowe boeingi, ale też właśnie wąskokadłubowe airbusy.


Pod koniec marca 2018 roku Bamboo Airways podpisały z Airbusem list intencyjny w sprawie przyszłego zamówienia 24 egzemplarzy A321neo, ale do tej pory linie nie znalazły się oficjalnie w kolejce oczekujących na dostawy. Nie jest też pewne ile maszyn ostatecznie zamówi wietnamski startup różne źródła podają różne wielkości możliwego zamówienia. Z kolei sam europejski producent nie komentuje sprawy inaczej niż zapowiadając ogłoszenie szczegółów zamówienia gdy umowa zostanie już oficjalnie zawarta. Najnowsze doniesienia osób związanych z przewoźnikiem mówią o rychłym podpisaniu zamówienia.


Poza spodziewanym niebawem zamówieniem na A321neo, wietnamski przewoźnik oczekuje już na 10 sztuk boeingów 787-9 zamówionych pod koniec lutego tego roku. Wstępnie list intencyjny w tej sprawie mówił o 20 egzemplarzach, ale teraz Bamboo Airways zapowiadają, że będą mieć we flocie 30 maszyn tego typu. Linie ogłosiły też, że rozważają zamówienie boeingów 737 MAX, ale deklaracje te padły jeszcze w lutym, przed tragiczną katastrofą samolotu tego typu w Etiopii.

Obecnie Bamboo Airways użytkują trzy leasingowane airbusy, dwa A320neo i jeden egzemplarz A321neo. Linie są częścią wietnamskiej FLC Group i rozpoczęły działalność na rynku połączeń krajowych 16 stycznia, tydzień wcześniej otrzymawszy certyfikat przewoźnika lotniczego. Długoterminowe plany linii to rozwój połączeń z USA i ogólne wejście na rynek przewozów międzynarodowych. 

fot. mat. prasowegość_82ec1 - Profil
gość_82ec1
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie