×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linia z Wietnamu chce kupić 12 boeingów 777X


Wietnamski start-up Bamboo Airways prowadzi rozmowy z Boeingiem w celu zamówienia 12 boeingów 777X.


Transakcja, która po cenach katalogowych miałaby wartość do 5 mld dolarów, mogłaby zostać sfinalizowana w drugim kwartale - donosi portal "Flight Global". Wietnamska linia prowadzi negocjacje z Boeingiem i dostrzega obecnie szansę rynkową, biorąc pod uwagę wyzwania, jakie koronawirus postawił przed głównymi konkurentami linii - Vietnam Airlines i VietJet Air.

Vietnam Airlines w związku ze słabnącym popytem w Azji zamierza wydzierżawić niektóre boeingi 787, airbusy A350 oraz airbusy A321 na okres sześciu miesięcy. Tymczasem linia Bamboo Airways obrała nieco inną strategię i w związku z chwilowo słabszą koniunkturą na rynku, liczy na większe upusty od zamówień. 


Przewoźnik wykorzystuje obecnie trzy boeingi 787-9 oraz oczekuje na dostawę kolejnych dziesięciu samolotów tego typu. Linia posiada także podpisane listy intencyjne na kolejne 20 dreamlinerów. Możliwe, że część zamówionych samolotów przejdzie konwersję na większe boeingi 777X. Nie wiadomo także, w jaki sposób zostaną pozyskane nowe maszyny, choć zapewne Bamboo Airways zdecyduje się na leasing jak w przypadku wszystkich pozostałych samolotów w swojej flocie. Potencjalny harmonogram dostaw jest na ten moment nieznany. 

Oprócz dreamlinerów, flota linii obejmuje obecnie jednego airbusa A319, dziewięć airbusów A320, trzy airbusy A321, cztery airbusy A320neo i cztery airbusy A321neo. Przewoźnik oczekuje na dostawę dwóch A321neo oraz posiada list intencyjny na kolejne 24 samoloty tego typu. 

Linie lotnicze rozpoczynające działalność w Wietnamie mają dynamiczną historię. Konkurent przewoźnika, VietJet bardzo szybko się rozwija i złożył zamówienia na setki samolotów. Z drugiej strony, wietnamski koncern Vingroup zrezygnował w tym miesiącu z planów utworzenia linii lotniczej znanej jako Vinpearl Air, powołując się na chęć skoncentrowania się na swoich głównych atutach i potencjalnej nadpodaży na wietnamskim rynku lotniczym.

fot. mat. prasowegość_4c7da - Profil
gość_4c7da
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie