×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Praga: Loty do Wietnamu od marca


Bamboo Airways, wietnamski przewoźnik, który rozpoczął działalność w 2019 r., ogłosił w czwartek (6.02), że od marca br. poleci na zapowiadanej wcześniej, bezpośredniej trasie pomiędzy czeską stolicą a Hanoi. Będą to pierwsze w historii loty pomiędzy Republiką Czeską a Wietnamem.


Bamboo Airways będzie latał pomiędzy Pragą a Hanoi od 29 marca 2020 r. z częstotliwością dwóch lotów tygodniowo – w środy oraz niedziele. Bilety są już w sprzedaży na stronie przewoźnika, a w najbliższych dniach mają pojawić się także w innych kanałach dystrybucji. Zgodnie z zapewnieniami Bamboo Airways, ceny na lot w jedną stronę w klasie ekonomicznej będą zaczynać się od 195 dolarów (ok. 756 złotych).
  • QH602 Hanoi 9:45 – Praga 16:00 (--3---7)
  • QH601 Praga 18:05 – Hanoi 10:40+1 (--3---7)

Połączenie z Hanoi do Europy potrwa zgodnie z rozkładem 11 godzin i 15 minut, natomiast lot powrotny będzie o godzinę krótszy. Rejsy obsłuży samolot Boeing 787-9 Dreamliner. Na jego pokładzie miejsce znajdzie 302 pasażerów – 26 w klasie biznesowej oraz 268 w ekonomicznej. Przewoźnik podkreśla, że klasa biznes stworzona została w dogodnej dla pasażerów konfiguracji 1-2-1, a fotele ułożone zostały w tzw. „jodełkę”.


Uruchomienie dalekodystansowej trasy było zapowiadane przez przewoźnika już w październiku 2019 r. Mówiono wówczas, że loty będą obsługiwane przez cały rok, trzy razy w tygodniu. Od tego czasu linia starała się o pozwolenie na loty pasażerskie do Pragi, które w ostatnich dniach wydał Urząd Lotnictwa Cywilnego Wietnamu (CAAV).

Jak podaje Ambasada Wietnamu w Pradze, w Republice Czeskiej mieszka ponad 80 tys. wietnamskich obywateli i to właśnie do tych klientów będzie najbardziej skierowana oferta Bamboo Airways. Jednak jak komentują przedstawiciele wietnamskiego przewoźnika, nowa trasa ma połączyć nie tylko Wietnam z Czechami, ale także całą Azję Południowo-Wschodnią z Unią Europejską.

Bamboo Airways to wietnamska linia lotnicza z siedzibą w Hanoi, należąca do FLC Group. Przewoźnik rozpoczął działalność w styczniu 2019 r. We flocie Bamboo znajduje się obecnie 25 maszyn, w tym samoloty Airbus A319, A320, A321 oraz osiem z 50 zamówionych maszyn z rodziny A320neo. W grudniu 2019 r. do Wietnamu przyleciały pierwsze dwa z 30 boeingów 787-9 przeznaczonych dla Bamboo Airways. 


Głównymi bazami Bamboo Airways są dwa największe porty lotnicze w kraju – Hanoi–Noi Bai oraz Ho Chi Minh City–Tan Son Nhat. Przewoźnik obsługuje ponadto loty do 12 innych wietnamskich miast, a także do Makau, Omitamy–Ibaraki (Japonia), Seulu–Incheon (Korea Południowa) i Tajpej–Taoyuan (Tajwan). Linia planuje jednak loty na wielu nowych trasach międzynarodowych. Z doniesień wietnamskich mediów wynika, że Bamboo Airways ma wkrótce otworzyć trasę z Hanoi do Melbourne w Australii, a w dalszej przyszłości możliwe są także loty do Izraela i na zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych.

Fot.: Bamboo Airwaysgość_d6b6b - Profil
gość_d6b6b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie