×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Singapurski leasingodawca Aviation zakupi ATRy 72


Spółka Aviation z Singapuru, która zajmuje się leasingowaniem samolotów wynegocjowała z producentem turbośmigłowych ATRów dostawę ośmiu samolotów typu 72-600.Jak mówi przedstawiciel ATR, umowa na dostawę została potwierdzona w ostatnim tygodniu grudnia 2018, co spowodowało, że całkowita zamówiona przez Aviation liczba samolotów typu 72-600 to jedenaście. Wartość nowozamówionych ośmiu egzemplarzy to według aktualnych cen około 214,4 mln dolarów. Dostawa maszyn planowana jest na lata 2020 - 2022.

- Dodatkiem do tego zamówienia jest przywilej, który otrzymała nasza firma, i który zapewnia nam stałą cenę na kolejne 25 samolotów do grudnia 2025 - powiedział Jeff Chatfield, prezes zarządu Aviation. - Jednocześnie z ogłoszeniem tego zamówienia potwierdzamy, że rozważamy możliwość zmiany części zamówienia na wersje cargo, które wydają nam się atrakcyjne w przyszłości.

Według Chatfielda Aviation to jeden z niewielu leasingodawców, którzy mają zaplanowany dalekosiężny harmonogram dostaw, co pozwala jego klientom na swobodne planowanie leasingu maszyn w odniesieniu do własnych wymagań w danej chwili.

Obecnie klientami Aviation są linie Philippines Airlines, Mandarin Airlines oraz Virgin Australia, z których dwie ostatnie korzystają z leasingowanych od singapurskiej spółki ATRów 72-500 i 72-600. Nie wiadomo jeszcze do kogo trafią zamówione teraz samoloty.

ATR jest bardzo optymistycznie nastawiony do rynku azjatyckiego pod kątem potencjału oferowanego przez samoloty turbośmigłowe. Producent potwierdził też, że pierwszy egzemplarz wersji cargo będzie dostarczony do bazy FedEx w Memphis w 2020 roku.

fot. mat. prasowe
gość_4632d - Profil
gość_4632d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie