×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Chopina z pozwoleniem na rozbudowę terminala


Wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na rozbudowę stołecznego Lotniska Chopina. Dzięki temu powiększona będzie przede wszystkim część terminala, w której obsługiwani są pasażerowie lotów poza strefę Schengen.Plany rozbudowy głównego stołecznego lotniska zostały przestawione w styczniu br. W ciągu ostatnich miesięcy stopniowo ruszały także przetargi na kolejne inwestycje, jak np. budowę czterech gate'ów autobusowych w części non-Schengen (na poziomie "0") wraz z adaptacją pomieszczeń w pirsie południowym oraz terminalu T1, a także reorganizację strefy bezpieczeństwa na poziomie 100.

Nowy dokument dotyczy z kolei pozwolenia na przebudowę północnej części terminala na poziomie "0". Dzięki niej pojawią się nowe poczekalnie w strefie non-Schengen. Pismo ma rygor wykonalności natychmiastowej i sygnowane jest przez Aleksandrę Krzoskę, dyrektorkę Wydziału Infrastruktury w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. 


W ramach przyszłych inwestycji na Lotnisku Chopina pojawią się inne zmiany, m.in. większe płyty postojowe czy dodatkowe drogi kołowania. Przeniesiony zostanie także heliport w okolicę wieży kontroli lotów, gdzie powstanie także mały terminal VIP i dwa hangary wojskowe. Modernizacja ma się zakończyć do 2022 r. Wtedy też stołeczny port wyczerpie maksimum możliwości operacyjnych i przepustowości. 

fot. Piotr Bożykgość_6ef1b - Profil
gość_6ef1b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie