×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT poleci z Wilna do Londynu-City


LOT wygrał przetarg dla operatorów lotniczych na obsługę połączeń z Wilna do Londynu-City - poinformował litewski minister transportu Rokas Masiulis, cytowany przez "Business Insider Polska".- Jeżeli umowa z przewoźnikiem zostanie zawarta przed końcem roku, od maja będziemy mieli dwa loty dziennie z Wilna do Londonu-City - poinformował Rokas Masiulis, w rozmowie z agencją BNS.

Umowa zostanie zawarta na okres pięciu lat. O tym, że LOT może polecieć z Wilna do Londynu-City informowaliśmy już w lipcu br. Obecnie Wilno jest jedną z niewielu europejskich stolic, która nie posiada bezpośrednich połączeń lotniczych z Londynem-Heathrow lub Londynem-City. Z Wilna dolecieć można do Londynu jedynie na pokładach przewoźników niskokosztowych. Ryanair obsługuje sześć lotów tygodniowo do Londynu-Stansted oraz trzy loty tygodniowo do Londynu-Luton. 14 razy w tygodniu polecimy także  na Luton na pokładach samolotów Wizz Air. 


Polski przewoźnik narodowy ogłosił wcześniej plany inauguracji lotów Warszawy do Londynu City oraz z Budapesztu do Londynu City.

Ze względu na stosunkowo krótki pas startowy i stromy kąt podejścia loty do tego londyńskiego lotniska są skomplikowane pod względem operacyjnym i tylko kilka rodzajów samolotów jest uprawnionych do latania z tego portu. Żeby być obecnym w Londyn-City LOT zdecydował się na leasing od firmy NAC czterech nowych samolotów Embraer E190, które zostaną dostarczone do końca 2018 r. bezpośrednio z fabryki producenta w Brazylii. 


fot. mat. prasowe
gość_054d0 - Profil
gość_054d0
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie