LOT poleci z Wilna do Londynu-City

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
26 listopada 2018 08:08
11 komentarzy
LOT wygrał przetarg dla operatorów lotniczych na obsługę połączeń z Wilna do Londynu-City - poinformował litewski minister transportu Rokas Masiulis, cytowany przez "Business Insider Polska".
Reklama

- Jeżeli umowa z przewoźnikiem zostanie zawarta przed końcem roku, od maja będziemy mieli dwa loty dziennie z Wilna do Londonu-City - poinformował Rokas Masiulis, w rozmowie z agencją BNS.

Umowa zostanie zawarta na okres pięciu lat. O tym, że LOT może polecieć z Wilna do Londynu-City informowaliśmy już w lipcu br. Obecnie Wilno jest jedną z niewielu europejskich stolic, która nie posiada bezpośrednich połączeń lotniczych z Londynem-Heathrow lub Londynem-City. Z Wilna dolecieć można do Londynu jedynie na pokładach przewoźników niskokosztowych. Ryanair obsługuje sześć lotów tygodniowo do Londynu-Stansted oraz trzy loty tygodniowo do Londynu-Luton. 14 razy w tygodniu polecimy także na Luton na pokładach samolotów Wizz Air.


Polski przewoźnik narodowy ogłosił wcześniej plany inauguracji lotów Warszawy do Londynu City oraz z Budapesztu do Londynu City.

Ze względu na stosunkowo krótki pas startowy i stromy kąt podejścia loty do tego londyńskiego lotniska są skomplikowane pod względem operacyjnym i tylko kilka rodzajów samolotów jest uprawnionych do latania z tego portu. Żeby być obecnym w Londyn-City LOT zdecydował się na leasing od firmy NAC czterech nowych samolotów Embraer E190, które zostaną dostarczone do końca 2018 r. bezpośrednio z fabryki producenta w Brazylii.


fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_3ab79 2018-11-30 00:36   
gość_3ab79 - Profil gość_3ab79
A po co stawiać 2xE195 w RZE? Przecież tam wystarczy dowozka do hubow w WAW, FRA i MUC i nic więcej nie potrzeba, żeby obsłużyć caly ruch z tego regionu PL. Podobnie jak z LUZ, BZG czy SZZ. RZE, LUZ, BZG, SZZ to jak liga okregowa wśród polskich lotnisk. Słabsze są tylko miernotki: SZY, RDO, IEG, LCJ.
gość_490cf 2018-11-27 20:42   
gość_490cf - Profil gość_490cf
gość_a3dc1 jak widać, nie ma potencjału. Nie jesteście KRK. Martwcie się, żeby RYR był chętny latać za Wasze pieniądze.
gość_ea33d 2018-11-27 07:29   
gość_ea33d - Profil gość_ea33d
@gość_7a1b3 Poważnie tak uważasz, czy jaka sobie robisz?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama