Kolejne połączenie LOT-u z Budapesztu. Do Londynu City

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
21 czerwca 2018 17:00
27 komentarzy
LOT rozwija się na Węgrzech. Piątym połączeniem w węgierskiej siatce przewoźnika będzie trasa z Budapesztu do Londynu City (LCY).
Reklama
Przewoźnik będzie tam latał nowymi embraerami 190 dwa razy dziennie od 18 lutego 2019 r. Bilety są już dostępne w sprzedaży.

Rejsy będą obsługiwane według następującego rozkładu: samoloty wystartują do London City o godz. 7:00 i wylądują o 8:45 codziennie (oprócz niedziel). Popołudniowa częstotliwość z Budapesztu została zaplanowana na 17:15 z przylotem o 19:00 (poza sobotami). Rejsy z LCY do Budapesztu zaplanowane są na 9:15 i 19:30 czasu lokalnego z lądowaniem odpowiednio: o 12:45 i o 23:00.


Rozkład pozwoli pasażerom podróżującym z Budapesztu np. w celach biznesowych na wyjazd i powrót w ciągu jednego dnia - bez konieczności nocowania. Lotnisko Londyn City Airport, jest dogodnie zlokalizowane w londyńskich dokach (w dzielnicy Royal Docks). Dzięki temu jest najbliżej położonym do biznesowego i finansowego centrum Londynu: zaledwie 9,6 km od City.

Dla pasażerów podróżujących z Londynu nowe połączenie LOT-u jest doskonałą alternatywą dla obecnej oferty rejsów do Budapesztu, które zakładają start z położonych w znacznej odległości od centrum lotnisk Heathrow, Gatwick, Stansted, Luton i Southend. Oferta LOT-u skierowana jest m.in. do ruchu korporacyjnego i przyczyni się do zacieśniania relacji biznesowych i gospodarczych między Węgrami a Wielką Brytanią.

- Jako nowoczesna, najdynamiczniej rosnąca linia lotnicza w Europie jesteśmy dumni, że możemy tak szybko rozwijać się na Węgrzech. Otwieramy nowy rozdział: po uruchomieniu połączeń do Nowego Jorku, Chicago Krakowa wzbogacamy ofertę o dodatkowe dwa rejsy dziennie: do London City. Rocznie między Budapesztem i Londynem podróżuje prawie 1,4 mln mln pasażerów. London City to najwygodniejsze lotnisko dla tych, którzy chcą dostać się w najkrótszy i najwygodniejszy sposób do centrum miasta. Jestem przekonany, że to nowe połączenie zostanie docenione przez węgierskich pasażerów, ponieważ oferujemy im zupełnie nową jakość usług - mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

- Bardzo się cieszę, że nasi partnerzy z LOT-u wchodzą ze swoim nowym, atrakcyjnym połączeniem na rynek węgierski. Rozpoczęcie operacji między portem lotniczym w Budapeszcie i Londyn City to kolejny ważny krok w naszych wspólnych staraniach o poprawę oferty dla pasażerów z Europy Środkowo-Wschodniej - podkreśla Jost Lammers, dyrektor generalny lotniska w Budapeszcie.

Ze względu na stosunkowo krótki pas startowy i stromy kąt podejścia loty do Londynu City są skomplikowane pod względem operacyjnym i tylko kilka rodzajów samolotów jest uprawnionych do latania z tego portu. Żeby być obecnym w London City LOT zdecydował się na leasing od firmy NAC czterech nowych samolotów Embraer E-190, które zostaną dostarczone do końca 2019 r. bezpośrednio z fabryki producenta w Brazylii. Nowy Embraer E-190 będzie miał na pokładzie 106 wygodnych foteli.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_4aadd 2018-06-23 01:44   
gość_4aadd - Profil gość_4aadd
Brawo LOT !!! Benz,Ford czy Milka tez w PL robia pieniadze to dlaczego LOT nie moze otworzyc bazy poza granica pañstwa ? nie rozumiem tyle negatywnych opinii.
Nareszcie ktos robi pieniadze i mysli z glowa ! Moze taki pasazer który leci 1-raz z Chicago do BUD bedzie tak zadowolony ( nie musi byc wszystko na NIE ) , ze postanowi za 2-lata ponownie wykupic bilet LOT-em tym razem do Berlina przez WAW.
Trzeba myslec o przyszlosci a nie o latach 70-tych.
kemot97 2018-06-22 16:02   
kemot97 - Profil kemot97
czemu zakladacie ze skoro samolot lata na LCY to od razu musi to byc polaczenie stricte tylko i wylacznie dla biznesu i automatycznie bilety beda drozsze niz np na Heathrow. Wiele 'euroepjskich' oprocz LHR lata na LYC jak np LH czy KLM i nie maja jakos super drozszych biletow na to akurat lotnisko.

Na LHR tez lataja tzw 'zmywaki' a nie tylko na STN i LUT.

Generalnie wszytskie nowo otwierane polaczenia z BUD przez LOT sa wylacznie podtykowane pobudkami politycznymi i za pewne chodzi o pakt polsko- wegierski w sprawie niezgody na przyjmowanie uchiodzcow. My im dalejmy latac w swiat, a oni nas wspieraja w nierownej walce przeciwko uchodzcow. Team POL-WEG przeciwko calej UE ;-)
gość_5da28 2018-06-22 14:23   
gość_5da28 - Profil gość_5da28
Ciekawy komentarz aczkolwiek mam uwagę co do ścisłości użytego określenia.
Czegoś takiego jak kąt stromy nie ma. Jest kąt ostry, prosty, rozwarty, wypukły, wklęsły. Stroma może być natomiast ścieżka podejścia.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy