Berlin-Tegel może pozostać, ale w okrojonej wersji

15 listopada 2018 14:00
2 komentarze
Port lotniczy Berlin-Tegel może dalej funkcjonować po otwarciu nowego lotniska im. Willy'ego Brandta. Będzie jednak obsługiwał o połowę mniejszy ruch.
Reklama
Engelbert Lütke Daldrup, prezes powstającego portu lotniczego Berlin-Brandenburg powiedział, że po otwarciu nowego lotniska Berlin-Tegel wciąż może funkcjonować, ale będzie obsługiwał o połowę mniejszy ruch. Według niego 40-letnie lotnisko wymaga unowocześniania i modernizacji.

W 2020 r. według ostatnich planów zostanie otwarty Berlin-Brandenburg, natomiast Tegel pół roku później ma zostać zamknięty. Niewykluczone jednak, że do zamknięcia nie dojdzie, a lotnisko wciąż będzie funkcjonować - tylko w okrojonej wersji. Za pozostawieniem lotniska opowiadają się mieszkańcy Berlina i opozycja CDU, FDP i AfD.


Ponadto w momencie otwarcia Berlin-Brandenburg będzie po prostu za mały - jego pierwotna przepustowość ma wynieść 27 mln pasażerów rocznie. A w 2016 r. funkcjonujące lotniska Tegel i Schonefeld odprawiły łącznie niemal 33 mln osób, o 11,4 proc. więcej niż w 2015 r.

Dziś port im. Otto Lilienthala obsługuje ok. 20 mln pasażerów rocznie i przekroczył swoją granicę przepustowości. Ciągle wysyłane są skargi, ponieważ lotnisko nie wyrabia jeśli chodzi o obsługę samolotów. Również pasażerowie często muszą długo czekać zarówno podczas odprawy jak i na odbiór bagażu.

Ostatnie komentarze

gość_5344c 2018-11-19 10:24   
gość_5344c - Profil gość_5344c
Swietna decyzja. Tegel moze obslugiwac linie jak EasyJet czy FR. Sa to jedne z najwiekszych baz w Europie.
W koncu wiekszosc mieszkancow miasta chce by Tegel dalej byl czynny.
Tempelhof tez zamknieto zbyt szybko i to byl wielki blad.
Z czasem BER sie powiekszy, wtedy bedzie mozna decydowac o losie TXL.
gość_dd0cd 2018-11-15 20:10   
gość_dd0cd - Profil gość_dd0cd
To unowocześnianie czymś się różni od modernizacji? Zawsze wydawało mi się, ze te pojęcia są tożsame, może autor wyjaśniłby na czym polega różnica między nimi poza tym oczywiście, ze jedno z tych słów jest polskie, a drugie pochodzenia obcego?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy