Malaysia: Przerwany start boeinga 737 w Szanghaju. Pękły dwie opony

25 października 2018 09:12
21 października, około 1:30 załoga boeinga 737-800 malezyjskiego przewoźnika była zmuszona do przerwania startu po tym jak pękły dwie opony w podwoziu maszyny. Samolot miał po starcie z pasa 35R odbyć lot do Kuala Lumpur.
Reklama
Żaden ze 138 pasażerów nie odniósł obrażeń w wyniku incydentu. Załodze udało się wyhamować na drodze startowej, za maszyna była w stanie samodzielnie skołować z pasa. Do samolotu natychmiast wysłano jednostkę lotniskowej straży pożarnej, która dla pewności polała uszkodzone podwozie pianą ze środkiem gaśniczym. Po zdarzeniu droga startowa szanghajskiego lotniska była przez pewien czas zamknięta w celu sprawdzenia czy nie doszło do uszkodzenia jej nawierzchni i aby oczyścić ją z ewentualnych fragmentów uszkodzonego boeinga.


Wstępna inspekcja wskazała, że szczątki rozpadających się opon doprowadziły w kilku miejscach do uszkodzeń poszycia kadłuba.

- Dochodzenie mające wyjaśnić przyczyny incydentu jest w trakcie. Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze więc zanim wprowadzimy maszynę do ponownego użytku upewnimy się co do jej zdatności do lotu - powiedział przedstawiciel Malaysia Airlines. - Współpracujemy również z chińskimi władzami odpowiedzialnymi za lotnictwo cywilne (CAAC) w kierunku wyjaśnienia przyczyn zdarzenia - dodał.


Ostatnie stanowisko przewoźnika mówiło, że samolot o rejestracji 9M-MXM miał wrócić do służby najprawdopodobniej 24 października. Loty na trasie Kuala Lumpur (KUL) - Szanghaj (PVG) tego dnia wykonała jednak maszyna 9-MXU.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy