×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Malaysia: Przerwany start boeinga 737 w Szanghaju. Pękły dwie opony


21 października, około 1:30 załoga boeinga 737-800 malezyjskiego przewoźnika była zmuszona do przerwania startu po tym jak pękły dwie opony w podwoziu maszyny. Samolot miał po starcie z pasa 35R odbyć lot do Kuala Lumpur.Żaden ze 138 pasażerów nie odniósł obrażeń w wyniku incydentu. Załodze udało się wyhamować na drodze startowej, za maszyna była w stanie samodzielnie skołować z pasa. Do samolotu natychmiast wysłano jednostkę lotniskowej straży pożarnej, która dla pewności polała uszkodzone podwozie pianą ze środkiem gaśniczym. Po zdarzeniu droga startowa szanghajskiego lotniska była przez pewien czas zamknięta w celu sprawdzenia czy nie doszło do uszkodzenia jej nawierzchni i aby oczyścić ją z ewentualnych fragmentów uszkodzonego boeinga.


Wstępna inspekcja wskazała, że szczątki rozpadających się opon doprowadziły w kilku miejscach do uszkodzeń poszycia kadłuba. 

- Dochodzenie mające wyjaśnić przyczyny incydentu jest w trakcie. Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze więc zanim wprowadzimy maszynę do ponownego użytku upewnimy się co do jej zdatności do lotu - powiedział przedstawiciel Malaysia Airlines. - Współpracujemy również z chińskimi władzami odpowiedzialnymi za lotnictwo cywilne (CAAC) w kierunku wyjaśnienia przyczyn zdarzenia - dodał.


Ostatnie stanowisko przewoźnika mówiło, że samolot o rejestracji 9M-MXM miał wrócić do służby najprawdopodobniej 24 października. Loty na trasie Kuala Lumpur (KUL) - Szanghaj (PVG) tego dnia wykonała jednak maszyna 9-MXU.gość_9b3c2 - Profil
gość_9b3c2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie