FlixBus dowiezie pasażerów do krakowskiego lotniska

19 października 2018 13:45
1 komentarz
We wtorek (6.11) FlixBus zainauguruje połączenia z krakowskiego lotniska do wielu miast Małopolski, Górnego Śląska i Opolszczyzny. Dzięki temu po raz kolejny poprawie ulegnie dostępność transportowa Kraków Airport.
Reklama
Wśród miast, do których będzie można dojechać bezpośrednio, są: Opole, Gliwice, Zabrze, Katowice, Myślenice, Nowy Targ i Zakopane.

Nowe kierunki będą rozszerzeniem dotychczasowej oferty połączeń autokarowych z krakowskiego lotniska, do którego można obecnie dojechać pojazdami Neobusa (linia Wrocław - Polańczyk i Wrocław - Sanok) oraz Leo Express (m.in. połączenia do Ostrawy, Katowic czy Koszyc przez Nowy Targ i Preszów).


Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska, zapewnia, że działania firmy mają na celu zachęcenie osób dojeżdżających do lotniska własnym samochodem do zmiany wybieranego środka transportowego. W tym zakresie spory potencjał mają zwłaszcza połączenia do górnośląskich miast, których mieszkańcy dojeżdżając na lotnisko oprócz opłaty za parking, muszą zapłacić także opłatę za przejazd na autostradzie A4, co dodatkowo obciąża ich budżet.

Dzięki wprowadzeniu do siatki połączeń, Kraków Airport zostanie kolejnym, czwartym portem w Polsce, który będzie obsługiwany przez FlixBusa. Pozostałe polskie porty to Modlin, Wrocław oraz pobliskie Pyrzowice.

Ostatnie komentarze

gość_7b3e4 2018-10-19 18:47   
gość_7b3e4 - Profil gość_7b3e4
a wprowadzili wkońcu rezerwacje miejsc czy nadal przy wejściu obowiązuje prawo łokcia?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy