×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


FlixBus dowiezie pasażerów do krakowskiego lotniska


We wtorek (6.11) FlixBus zainauguruje połączenia z krakowskiego lotniska do wielu miast Małopolski, Górnego Śląska i Opolszczyzny. Dzięki temu po raz kolejny poprawie ulegnie dostępność transportowa Kraków Airport.Wśród miast, do których będzie można dojechać bezpośrednio, są: Opole, Gliwice, Zabrze, Katowice, Myślenice, Nowy Targ i Zakopane.

Nowe kierunki będą rozszerzeniem dotychczasowej oferty połączeń autokarowych z krakowskiego lotniska, do którego można obecnie dojechać pojazdami Neobusa (linia Wrocław - Polańczyk i Wrocław - Sanok) oraz Leo Express (m.in. połączenia do Ostrawy, Katowic czy Koszyc przez Nowy Targ i Preszów).


Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska, zapewnia, że działania firmy mają na celu zachęcenie osób dojeżdżających do lotniska własnym samochodem do zmiany wybieranego środka transportowego. W tym zakresie spory potencjał mają zwłaszcza połączenia do górnośląskich miast, których mieszkańcy dojeżdżając na lotnisko oprócz opłaty za parking, muszą zapłacić także opłatę za przejazd na autostradzie A4, co dodatkowo obciąża ich budżet.

Dzięki wprowadzeniu do siatki połączeń, Kraków Airport zostanie kolejnym, czwartym portem w Polsce, który będzie obsługiwany przez FlixBusa. Pozostałe polskie porty to Modlin, Wrocław oraz pobliskie Pyrzowice.gość_9d341 - Profil
gość_9d341
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie