Norwegian największą linią na nowojorskim rynku pochodzącą spoza USA

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
11 października 2018 12:02
The Port Authority of New York's & New Jersey's - amerykański podmiot będący operatorem portów lotniczych w Nowym Jorku i w stanie New Jersey, poinformował, że Norwegian stał się liderem w zakresie liczby przewożonych pasażerów pośród linii spoza USA.
Reklama

Według najnowszego raportu PANYNJ, norweski przewoźnik na trasach z trzech nowojorskich lotnisk przewiózł w 2017 roku 1,67 mln pasażerów. Tym samym niskobudżetowej linii udało się prześcignąć British Airways, które w tym samym okresie przewiozły o ok. 40 tys. podróżnych mniej.

Norwegian obsługuje obecnie 16 połączeń z trzech lotnisk w rejonie Nowego Jorku do: Amsterdamu, Barcelony, Belfastu, Bergen, Dublina, Edynburga, Kopenhagi, Londynu, Madrytu, Oslo, Paryża-CDG, Rzymu-Fiumicino, Shannon, Sztokholmu oraz na Martynikę. Pierwsza z tras - z Oslo do Nowego Jorku-JFK - została zainaugurowana 30 maja 2013 r.


- W ciągu 12 miesięcy 1,67 miliona klientów skorzystało z fantastycznej oferty, jaką przygotowaliśmy. Ale to nie koniec, Norwegian nadal zamierza rozwijać się na amerykańskim rynku - od 28 października zaproponujemy naszym klientom trzeci lot dziennie między Londynem a Nowym Jorkiem - powiedział Bjorn Kjos, dyrektor generalny Norwegian

Zdaniem dyrektora generalnego norweskiego przewoźnika, sukces osiągnięty na przestrzeni ostatnich miesięcy wynika ze zbyt wysokich cen biletów, jakie proponują tradycyjni przewoźnicy na trasach transatlantyckich.

fot. Norwegian
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama