×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Saudia wprowadziła nielimitowany dostęp do komunikatorów


Saudi Arabian Airlines wprowadziły specjalny program komunikacji społecznej, który zapewni pasażerom bezpłatny i nielimitowany czasowo dostęp do komunikatorów.


Zainicjowany program obejmuje dostęp do trzech najpopularniejszych aplikacji tego typu - iMessage, Messenger i WhatsApp - niezależnie od klasy podróży.

Wprowadzono jedynie dwa limity - wolno wysyłać jedynie tekst, a transmisję danych ograniczono do 10 mB. To jednak naprawdę sporo - według portalu Tech Insider średnia ilość transferu zużywanego przez iMessage/WhatsApp w przypadku wiadomości tekstowych to około 1 kB.

Początki swobodnego dostępu do komunikatorów tekstowych na pokładach samolotów Saudii sięgają maja br. - wtedy to przewoźnik umożliwił darmowe korzystanie z WhatsAppa. Usługa zapewniająca korzystanie z popularniejszego w naszym kraju Messengera wraz z iMessage, pojawiła się dopiero cztery miesiące później.

Jak to w praktyce działa? Pasażer po wejściu na pokład podłącza się do sieci "SAUDIA ONAIR", wybiera aplikację z której chce korzystać, podaje adres e-mail i po aktywacji usługi może rozmawiać za pomocą komunikatora z bliskimi.

Saudia jest pierwszą linią wywodzącą się z poza Ameryk, która wdrożyła podobne rozwiązanie.

graf. Saudi Arabian Airlines
gość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie