Saudia wprowadziła nielimitowany dostęp do komunikatorów

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
28 września 2018 14:00
1 komentarz
Saudi Arabian Airlines wprowadziły specjalny program komunikacji społecznej, który zapewni pasażerom bezpłatny i nielimitowany czasowo dostęp do komunikatorów.
Reklama

Zainicjowany program obejmuje dostęp do trzech najpopularniejszych aplikacji tego typu - iMessage, Messenger i WhatsApp - niezależnie od klasy podróży.

Wprowadzono jedynie dwa limity - wolno wysyłać jedynie tekst, a transmisję danych ograniczono do 10 mB. To jednak naprawdę sporo - według portalu Tech Insider średnia ilość transferu zużywanego przez iMessage/WhatsApp w przypadku wiadomości tekstowych to około 1 kB.

Początki swobodnego dostępu do komunikatorów tekstowych na pokładach samolotów Saudii sięgają maja br. - wtedy to przewoźnik umożliwił darmowe korzystanie z WhatsAppa. Usługa zapewniająca korzystanie z popularniejszego w naszym kraju Messengera wraz z iMessage, pojawiła się dopiero cztery miesiące później.

Jak to w praktyce działa? Pasażer po wejściu na pokład podłącza się do sieci "SAUDIA ONAIR", wybiera aplikację z której chce korzystać, podaje adres e-mail i po aktywacji usługi może rozmawiać za pomocą komunikatora z bliskimi.

Saudia jest pierwszą linią wywodzącą się z poza Ameryk, która wdrożyła podobne rozwiązanie.

graf. Saudi Arabian Airlines

Reklama

Ostatnie komentarze

gość_fd639 2018-09-29 13:23   
gość_fd639 - Profil gość_fd639
Spoza Ameryk.
Fajna usługa, szkoda że w chińskich liniach wciąż zakaz używania telefonów w widoczny sposób ;)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama