Katowice: Ustalono ceny biletów na ekspresowe linie autobusowe

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
28 września 2018 09:00
Górnośląski Związek Metropolitalny ustalił ceny biletów jakie będą obowiązywać na liniach ekspresowych z miast GZM do portu lotniczego w Pyrzowicach.
Reklama

Zarząd Związku wprowadził korektę w tzw. zintegrowanym systemie taryfowo-biletowym obowiązującym w granicach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, na podstawie którego można odbywać przejazdy.

Dzięki tej decyzji, wiadomo że bilety dobowe, które obowiązują na terenie GZM 24 godzin od momentu skasowania i które kosztują odpowiednio 14 złotych (bilet normalny) oraz siedem złotych (bilet ulgowy), będą ważne także w autobusach ekspresowych, dowożących na lotnisko.

Bilety będzie można nabyć w automatach ŚKUP (Śląskiej Karty Usług Publicznych) oraz u prowadzącego pojazd.

Przejazdy będzie można odbywać także na podstawie biletów miesięcznych i kwartalnych.


W trwającej obecnie procedurze przetargowej, wyłoniony ma zostać przewoźnik, który będzie realizował ekspresowe połączenia. Zwycięzca ma zapewnić zaopatrzone w Wi-Fi i porty USB, niskopodłogowe i klimatyzowane autobusy.

Uruchomienie przewozów planowane jest na listopad br. Przedstawiciele GZM zastrzegają, że nie zapadły jeszcze ustalenia dot. dokładnego przebiegu tras autobusów ekspresowych, jednak wstępne plany zakładają uruchomienie czterech linii - z Gliwic przez Zabrze i Bytom; z Tychów przez Katowice; z Katowic przez Sosnowiec i Będzin i z Katowic (bezpośrednio).
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama