×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katowice: Ustalono ceny biletów na ekspresowe linie autobusowe


Górnośląski Związek Metropolitalny ustalił ceny biletów jakie będą obowiązywać na liniach ekspresowych z miast GZM do portu lotniczego w Pyrzowicach.Zarząd Związku wprowadził korektę w tzw. zintegrowanym systemie taryfowo-biletowym obowiązującym w granicach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, na podstawie którego można odbywać przejazdy.

Dzięki tej decyzji, wiadomo że bilety dobowe, które obowiązują na terenie GZM 24 godzin od momentu skasowania i które kosztują odpowiednio 14 złotych (bilet normalny) oraz siedem złotych (bilet ulgowy), będą ważne także w autobusach ekspresowych, dowożących na lotnisko.

Bilety będzie można nabyć w automatach ŚKUP (Śląskiej Karty Usług Publicznych) oraz u prowadzącego pojazd.

Przejazdy będzie można odbywać także na podstawie biletów miesięcznych i kwartalnych.


W trwającej obecnie procedurze przetargowej, wyłoniony ma zostać przewoźnik, który będzie realizował ekspresowe połączenia. Zwycięzca ma zapewnić zaopatrzone w Wi-Fi i porty USB, niskopodłogowe i klimatyzowane autobusy.

Uruchomienie przewozów planowane jest na listopad br. Przedstawiciele GZM zastrzegają, że nie zapadły jeszcze ustalenia dot. dokładnego przebiegu tras autobusów ekspresowych, jednak wstępne plany zakładają uruchomienie czterech linii - z Gliwic przez Zabrze i Bytom; z Tychów przez Katowice; z Katowic przez Sosnowiec i Będzin i z Katowic (bezpośrednio).gość_53377 - Profil
gość_53377
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie