×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Remont drogi startowej w Dubaju: 43 proc. spadek przepustowości


Planowane na 2019 rok półtora miesięczne zamknięcie południowej drogi startowej (12R-30L) na lotnisku w Dubaju będzie miało wpływ na ograniczenie przepustowości lotniska.


Podczas odbywających się w zeszłym tygodniu na Mauritiusie IATA Aviation Days prezes Emirates Tim Clark zapowiedział, że planowany remont drogi startowej 12R-30L znacząco wpłynie na operacje zarówno linii Emirates jak i niskokosztowego flydubai.

- Emirates i flydubai odczują zamknięcie najmocniej, bo to po prostu ich baza, ich hub - dodał Clark.

Remont drogi startowej musi być, według słów Clarka, wykonywany co dziesięć lat i kolejny termin przypada na 2019 rok. Prace obejmą wzmocnienie oraz wykonanie nowej nawierzchni drogi startowej wraz z remontem przyległych dróg kołowania.


Prace zostały zaplanowane na okres od ostatniego tygodnia kwietnia do końca maja 2019 roku, co zbiega się z Ramadanem, kiedy liczba podróżnych znacząco spada. Lotnisko w Dubaju obsługuje w ciągu dnia ponad 1100 operacji lotniczych, zaś planowane na okres 45 dni zamknięcie jednego z pasów startowych spowoduje zmniejszenie jego przepustowości o 43 proc.

Wstępne szacunki mówią o tym, że Emirates będzie zmuszony do uziemienia w tym okresie 40 z 270 maszyn.

- Przewoźnicy pracują nad opracowaniem planu, który pozwoliłby wykorzystać lotnisko Dubai World Central. Jest ono jest w stanie przyjąć część samolotów, tak aby przynajmniej tymczasowo zmniejszyć obciążenie lotniska Dubai International - powiedział Clark.

Z Polski na lotnisko Dubai International operuje z Warszawy Emirates i flydubai z Krakowa.  Z Katowic do Dubai World Central loty obsługuje Wizz Air.gość_e351f - Profil
gość_e351f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie