×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Santorini wprowadza limity dla odwiedzających


Santorini przeżywa w ostatnich latach prawdziwe oblężenie turystów. Piękna grecka wyspa ma jednak dość natłoku podróżnych i planuje wprowadzenie limitu liczby przyjezdnych.


Charakterystyczne białe domy o niebieskich dachach, lazurowe morza i zapierające dech w piersiach widoki. Któż nie marzy o podróży do jednego z najbardziej malowniczych zakątków Grecji? Santorini to niezwykle popularna grecka wyspa - rocznie odwiedza ją nawet ponad 5,5 mln turystów, podczas gdy na stałe mieszka tam zaledwie 25 tys. osób. 

O ile turystyka przynosi Grecji stały dochód to niestety rosną też inne problemy: wszechobecny tłok, piętrzące się sterty śmieci, zanieczyszczenie środowiska, problemy z wodą i elektrycznością. Mieszkańcy Santorini powoli mają dość, w szczególności gdy jednego dnia na wyspie potrafi pojawić się nawet 18 tys. turystów.

Burmistrz Santorini postanowił podjąć kroki mające na celu ograniczenie przybywających na wyspę wycieczkowiczów i od 2019 roku będzie obowiązywał limit - statki będą mogły przywieźć na wyspę maksymalnie 8 tys. osób dziennie. gość_f6bb7 - Profil
gość_f6bb7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie