Santorini wprowadza limity dla odwiedzających

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
18 września 2018 09:08
Santorini przeżywa w ostatnich latach prawdziwe oblężenie turystów. Piękna grecka wyspa ma jednak dość natłoku podróżnych i planuje wprowadzenie limitu liczby przyjezdnych.
Reklama
Charakterystyczne białe domy o niebieskich dachach, lazurowe morza i zapierające dech w piersiach widoki. Któż nie marzy o podróży do jednego z najbardziej malowniczych zakątków Grecji? Santorini to niezwykle popularna grecka wyspa - rocznie odwiedza ją nawet ponad 5,5 mln turystów, podczas gdy na stałe mieszka tam zaledwie 25 tys. osób.

O ile turystyka przynosi Grecji stały dochód to niestety rosną też inne problemy: wszechobecny tłok, piętrzące się sterty śmieci, zanieczyszczenie środowiska, problemy z wodą i elektrycznością. Mieszkańcy Santorini powoli mają dość, w szczególności gdy jednego dnia na wyspie potrafi pojawić się nawet 18 tys. turystów.

Burmistrz Santorini postanowił podjąć kroki mające na celu ograniczenie przybywających na wyspę wycieczkowiczów i od 2019 roku będzie obowiązywał limit - statki będą mogły przywieźć na wyspę maksymalnie 8 tys. osób dziennie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy