Na dniach ogłoszenie upadłości lotniska w Radomiu

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
11 września 2018 10:39
8 komentarzy
Raport nadzorcy sądowego portu lotniczego w Radomiu trafił w zeszły wtorek (4.09) do sądu rejonowego. Możliwe, że już w tym tygodniu sąd ogłosi upadłość lotniska.
Reklama

Warszawski adwokat i syndyk Krzysztof Gołąb, który kilka tygodni temu został wyznaczony na nadzorcę sądowego portu lotniczego w Radomiu przekazał sądowi sprawozdanie liczące kilkadziesiąt stron. Raport przedstawia sytuacje finansową lotniska. Po zakończeniu analizy tego dokumentu sąd powinien podjąć decyzję o upadłości lotniskowej spółki i wyznaczyć jej syndyka.

Jeśli taka decyzja zapadnie w tym tygodniu to rozpocznie się następny etap w przekazywania infrastruktury na Sadkowie w ręce Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" (PPL). Jednocześnie z ogłoszeniem upadłości sąd wyznaczy syndyka, którego zadaniem będzie sporządzenie listy wierzytelności. Następnie ze środków pochodzących ze sprzedaży lotniska będzie on starał się spłacić jak najwięcej zadłużenia i zaspokoić wierzycieli.


Ze sprawozdania przedłożonego sądowi wynika, że dług portu lotniczego w Radomiu wynosi 20 milionów złotych, a wierzycieli jest kilkunastu. Każdy z nich ma prawo zaskarżyć postanowienie o upadłości, co może przedłużyć całą procedurę o kolejne kilka miesięcy. Nie jest to dobra wiadomość dla PPL, które chce jak najszybciej rozpocząć budowę nowego lotniska, aby odciążyć port na Okęciu.

Sprawozdanie przynosi jeszcze jedną złą wiadomość właścicielowi Lotniska Chopina. Według raportu adwokata Gołąba wartość majątku spółki jest wyższa niż to wynikało z wniosku o upadłość. Zatem syndyk będzie zapewne domagał się ceny wyższej od tej, którą chciał zapłacić PPL, co może zwiastować trudne i długie negocjacje. PPL może jednak być zadowolony z innego wniosku nadzorcy. Zalecił on bowiem sprzedaż całego majątku, a nie dzielenie go na poszczególne składniki, a jedynym chętnym do zakupu całości jest właśnie PPL.

Tymczasem na projekcie rozbudowy radomskiego portu próbują już zarobić pierwsi „przedsiębiorcy”. Na stronie internetowej lotniska ukazał się komunikat ostrzegający okolicznych mieszkańców przed oszustami, którzy oferują wymianę okien, informując jednocześnie, że koszty zrekompensuje im samorząd miasta.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_29954 2018-09-12 10:57   
gość_29954 - Profil gość_29954
Ciekawe ile razy Radom będzie upadał :-)
gość_81b94 2018-09-11 20:31   
gość_81b94 - Profil gość_81b94
Przepraszam, o co chodzi z tymi oknami?
gość_0d5a3 2018-09-11 17:33   
gość_0d5a3 - Profil gość_0d5a3
Nie wiadomo czy sie cieszyc czy plakac, z jednej strony super szansa na rozwoj, nowe lotnisko co moze obslugiwac kilka milionow pasazer. Z drugiej to jednak upadlosc, to sa utopione i stracone pieniadze podatnikow a nie czyjes prywatne. Ktos za to powinien beknac, ale za pewno Polacy nic sie nie stalo. To my wszyscy placimy za takie przepychanki i zabawy.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama