×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Na dniach ogłoszenie upadłości lotniska w Radomiu


Raport nadzorcy sądowego portu lotniczego w Radomiu trafił w zeszły wtorek (4.09) do sądu rejonowego. Możliwe, że już w tym tygodniu sąd ogłosi upadłość lotniska.


Warszawski adwokat i syndyk Krzysztof Gołąb, który kilka tygodni temu został wyznaczony na nadzorcę sądowego portu lotniczego w Radomiu przekazał sądowi sprawozdanie liczące kilkadziesiąt stron. Raport przedstawia sytuacje finansową lotniska. Po zakończeniu analizy tego dokumentu sąd powinien podjąć decyzję o upadłości lotniskowej spółki i wyznaczyć jej syndyka. 

Jeśli taka decyzja zapadnie w tym tygodniu to rozpocznie się następny etap w przekazywania infrastruktury na Sadkowie w ręce Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" (PPL). Jednocześnie z ogłoszeniem upadłości sąd wyznaczy syndyka, którego zadaniem będzie sporządzenie listy wierzytelności. Następnie ze środków pochodzących ze sprzedaży lotniska będzie on starał się spłacić jak najwięcej zadłużenia i zaspokoić wierzycieli. 


Ze sprawozdania przedłożonego sądowi wynika, że dług portu lotniczego w Radomiu wynosi 20 milionów złotych, a wierzycieli jest kilkunastu. Każdy z nich ma prawo zaskarżyć postanowienie o upadłości, co może przedłużyć całą procedurę o kolejne kilka miesięcy. Nie jest to dobra wiadomość dla PPL, które chce jak najszybciej rozpocząć budowę nowego lotniska, aby odciążyć port na Okęciu. 

Sprawozdanie przynosi jeszcze jedną złą wiadomość właścicielowi Lotniska Chopina. Według raportu adwokata Gołąba wartość majątku spółki jest wyższa niż to wynikało z wniosku o upadłość. Zatem syndyk będzie zapewne domagał się ceny wyższej od tej, którą chciał zapłacić PPL, co może zwiastować trudne i długie negocjacje. PPL może jednak być zadowolony z innego wniosku nadzorcy. Zalecił on bowiem sprzedaż całego majątku, a nie dzielenie go na poszczególne składniki, a jedynym chętnym do zakupu całości jest właśnie PPL. 

Tymczasem na projekcie rozbudowy radomskiego portu próbują już zarobić pierwsi „przedsiębiorcy”. Na stronie internetowej lotniska ukazał się komunikat ostrzegający okolicznych mieszkańców przed oszustami, którzy oferują wymianę okien, informując jednocześnie, że koszty zrekompensuje im samorząd miasta.


gość_39fec - Profil
gość_39fec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie