Nowe udogodnienia dla użytkowników aplikacji AirlineCheckins

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
03 września 2018 11:50
Klienci aplikacji AirlineCheckins zyskają możliwość bezpłatnego dostępu do WiFi na pokładach samolotów jak również dostęp do saloników biznesowych na całym świecie, niezależnie od obecności czy statusu w programach lojalnościowych.
Reklama

Obecnie ponad 40 000 zarejestrowanych użytkowników aplikacji ze 132 krajów jest automatycznie odprawianych na loty obsługiwane przez ponad 220 linii lotniczych z całego świata. Uwzględniane podczas odprawy są indywidualne preferencje dotyczące miejsca siedzącego, czy korzyści wynikające z uczestnictwa w programach lojalnościowych.

Usługa działa dla każdej linii lotniczej oferującej odprawę online. Autorzy aplikacji podkreślają, że wraz z bezpłatną rejestracją w serwisie AirlineCheckins, pasażer nie będzie musiał się już martwić odprawą na lotnisku.

Po uruchomieniu aplikacji na urządzenia z systemem iOS i Androidem w czerwcu 2018 roku, usługa AirlineCheckins zostanie rozszerzona o dodatkowe elementy ułatwiające podróż osobom często podróżującym:

- Kwestia rozwiązania problemu odprawy była dla nas sposobem aby dotrzeć do osób często podróżujących służbowo. Udało nam się znaleźć odpowiednią metodę, a teraz systematycznie rozwijamy naszą usługę, uzupełniając ją o kolejne elementy. Początkowo nacisk zostanie położony na bardziej efektywne wykorzystanie czasu podróży, zapewnimy więc nieograniczoną łączność w powietrzu i niezależny od statusu dostęp do saloników biznesowych na lotnisku - mówi Kristian Weymar, dyrektor ds. rozwoju w Lufthansa Innovation Hub.


Opierając się na opinii ponad 2500 zarejestrowanych użytkowników, autorzy aplikacji AirlineCheckins umożliwili klientom wybór spośród jednego z trzech pakietów:
  • Pakiet AirlineCheckins FREE obejmuje usługę odprawy i pozostaje bezpłatny. Maksymalnie dwie odprawy miesięcznie są przeprowadzane automatycznie dla zarejestrowanych użytkowników.
  • AirlineCheckins BASIC zawiera nieograniczoną liczbę automatycznych check-inów i bieżących informacji o locie (np. zmian bramek, opóźnień). Pakiet kosztuje 4,99 € za trzy miesiące i wygasa automatycznie po braku jego przedłużenia.
  • Oprócz nieograniczonej liczby odpraw i informacji o lotach, klienci AirlineCheckins PLUS mają nieograniczony dostęp do WiFi na pokładzie 36 linii lotniczych, w tym Air France, Eurowings, KLM, Lufthansa, Swiss i American Airlines, a także dostęp do 42 milionów hotspotów WiFi na całym świecie - w centrach miast, na dworcach, lotniskach, a także pociągach. Użytkownicy nie są ograniczeni pod względem ilości danych ani prędkości. Umożliwia im to na przykład oglądanie filmów podczas lotu. Użytkownicy pakietu PLUS otrzymują także do 20 proc. zniżki w ponad 370 salonikach biznesowych na większości największych lotnisk na świecie, z których można korzystać bez względu na członkostwo w programach lojalnościowych lub status. Cena pakietu AirlineCheckins PLUS to 29,99 €.
Zwłaszcza usługa AirlineCheckins PLUS oferuje wiele korzyści. Pewnym jej mankamentem jest fakt, że aktualnie klientami tej opcji może zostać maksymalnie 2222 użytkowników.

fot. Lufthansa Group

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama