×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rolls-Royce świętuje niezawodność silników Trent XWB


Brytyjski producent silników odrzutowych Rolls-Royce świętuje dwa miliony godzin lotów silników Trent XWB, napędzających airbusy A350.


Wynik dwóch milionów godzin lotów silników Trent XWB został osiągnięty kilka dni po tym, gdy brytyjski producent dostarczył 500 sztukę silnika Trent XWB do zakładów montażowych Airbusa w Tuluzie. 

Trenty XWB weszły do służby w styczniu 2015 r. Wynik miliona wylatanych godzin jednostki napędowe osiągnęły po prawie dwóch latach od pierwszego lotu. Granicę dwóch milionów godzin udało się osiągnąć dziewięć miesięcy później. 

Od chwili rozpoczęcia służby, silniki Trent WXB odznaczają się doskonałym wskaźnikiem niezawodności, który zgodnie z zapewnieniami producenta wynosi 99,9 proc. W tym czasie nie miało też miejsca ani jedno wyłączenie silnika tego typu podczas lotu. 


Jak informuje Rolls-Royce, popyt na silniki Trent XWB utrzymuje się na wysokim poziomie i będzie wzrastał, szczególnie po tegorocznym komercyjnym debiucie airbusów A350-1000, które napędzane są parą silników Trent XWB-97, najnowszym wariantem jednostki napędowej dysponującym największą mocą. W odpowiedzi na popyt producent stara się zwiększyć tempo produkcji w zakładach w Derby w Wielkiej Brytanii oraz Dahlewitz w Niemczech. Obecnie Rolls-Royce jest w stanie dostarczyć jedną jednostkę napędową każdego dnia roboczego. 

- Jesteśmy niesamowicie dumni mogąc świętować te ważne momenty programu. Wejście do służby tych silników było najpłynniejsze spośród jakichkolwiek jednostek napędowych samolotów szerokokadłubowych i silniki te w dalszym ciągu mogą się poszczycić najwyższym na rynku współczynnikiem niezawodności. Cieszymy się także, że będziemy mogli zaoferować wsparcie rosnącej rodzinie operatorów silników Trent XWB - powiedział Gareth Davies, dyrektor programu Trent XWB firmy Rolls-Royce. 


45 operatorów silników Trent XWB użytkuje lub zamówiło łącznie ponad 1,7 tys. jednostek napędowych tego typu. Tym samym Trent XWB jest najszybciej sprzedającym się w historii silnikiem odrzutowym do samolotów szerokokadłubowych. 

fot. Rolls-Roycegość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie