×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air France-KLM: W czerwcu ponad 7,7 mln pasażerów


Linie lotnicze wchodzące w skład grupy Air France-KLM w czerwcu przewiozły ponad 7,7 mln pasażerów, czyli blisko 3 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.


Największe wzrosty w zakresie przewiezionych pasażerów uzyskano na trasach do Ameryki Łacińskiej (+7,6 proc., 287 tys.) i w rejon Azji-Pacyfiku (+5,1 proc., 545 tys.). Nieźle wypadły także połączenia do Ameryki Północnej (+2,8 proc., 813 tys.) oraz na Karaiby i wyspy Oceanu Indyjskiego (+2,8 proc., 266 tys.). Na trasach dalekodystansowych podróżowało łącznie 2,37 mln pasażerów (+3,2 proc.), natomiast na trasach średnio- i krótkodystansowych 5,38 mln pasażerów (+ 2,7 proc.).

Do 88,8 proc. wzrósł wskaźnik wypełnienia samolotów, tzw. load factor (wzrost o 1,5 punktu proc.).


Jeśli chodzi o wyniki poszczególnych linii, to najwięcej pasażerów przewiozły Air France i HOP! - 4,73 mln. Wynik ten jest lepszy od czerwca ub. roku o 3 proc. Średnia zajętość miejsc wzrosła o 1,6 pkt proc. do poziomu 87,7 proc., ale była i tak najniższa w całym holdingu. 

Z usług KLM-u z kolei skorzystało 2,99 mln osób (+2,7 proc.), przy współczynniku LF wielkości 90,5 proc. (+1,2 pkt proc.). 

Najwyższe wzrosty wykazała jednak niskokosztowa Transavia. Na pokładach jej samolotów poleciało o 8,1 proc. pasażerów więcej niż w czerwcu 2017 r. (1,6 mln). Najwyższy był także wskaźnik zajętości foteli (92,8 proc., +2,4 pkt proc.).

Oferowanie w przeliczeniu na kilometr (ASK) dla całej grupy wzrosło natomiast o 1,8 proc. Także i pod tym względem największą zmianę odnotowano na trasach do Ameryki Łacińskiej, na których oferowanie wzrosło o 7,2 proc.

Od początku roku linie Air France, Hop! oraz KLM przewiozły ponad 41 mln pasażerów, czyli dwa proc. więcej niż w sześciu pierwszych miesiącach ubiegłego roku. Po uwzględnieniu niskokosztowej Transavii, wynik grupy rośnie do niespełna 48,5 mln pasażerów.gość_d66bb - Profil
gość_d66bb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie