×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Suwałki: Budowa lotniska droższa niż zakładano


Władze Suwałk otworzyły koperty z ofertami na budowę lokalnego lotniska. Wszystkie znacząco przekroczyły jednak wielkość kwoty, jaką politycy chcieli przeznaczyć na inwestycję.


W przetargu wystartowało pięć spółek i konsorcjów - najtańsza oferta zaproponowana przez konsorcjum Altcom Construction i Wegarten z Warszawy była wyceniona na 27 mln złotych, najdroższa - na 39 mln złotych.

To znacząca różnica w stosunku do środków jakie przeznaczyły władze na całą inwestycję. Miasto wygospodarowało bowiem na budowę lotniska 12,7 mln, łatwo więc stwierdzić, że przyjęty budżet został, w zależności od oferenta, przekroczony ponad dwukrotnie, a nawet trzykrotnie.

Kamil Sznel, z biura prezydenta Suwałk, poinformował że obecnie trwa analiza czy oferty złożono prawidłowo. Nie podjęto jeszcze decyzji czy władze miasta zdecydują się na budowę lotniska za 27 milionów, czy ogłoszą kolejny przetarg.


Zgodnie z dokumentacją budowa lotniska będzie polegać na wykonaniu głównej drogi startowej o długości 1320 metrów i szerokości 30 metrów o nawierzchni sztucznej wraz z płytą do zawracania i pasem drogi startowej o nawierzchni trawiastej o wymiarach 1440 na 150 metrów. Dodatkowo zostanie wybudowana płyta postojowa i droga kołowania.

Gdyby suwalski ratusz zdecydował się na budowę, inwestycja miała by zostać ukończona do 30 czerwca 2019 roku.

fot. UM Suwałkigość_65ac2 - Profil
gość_65ac2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie