Suwałki: Budowa lotniska droższa niż zakładano

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
26 czerwca 2018 10:41
1 komentarz
Władze Suwałk otworzyły koperty z ofertami na budowę lokalnego lotniska. Wszystkie znacząco przekroczyły jednak wielkość kwoty, jaką politycy chcieli przeznaczyć na inwestycję.
Reklama

W przetargu wystartowało pięć spółek i konsorcjów - najtańsza oferta zaproponowana przez konsorcjum Altcom Construction i Wegarten z Warszawy była wyceniona na 27 mln złotych, najdroższa - na 39 mln złotych.

To znacząca różnica w stosunku do środków jakie przeznaczyły władze na całą inwestycję. Miasto wygospodarowało bowiem na budowę lotniska 12,7 mln, łatwo więc stwierdzić, że przyjęty budżet został, w zależności od oferenta, przekroczony ponad dwukrotnie, a nawet trzykrotnie.

Kamil Sznel, z biura prezydenta Suwałk, poinformował że obecnie trwa analiza czy oferty złożono prawidłowo. Nie podjęto jeszcze decyzji czy władze miasta zdecydują się na budowę lotniska za 27 milionów, czy ogłoszą kolejny przetarg.


Zgodnie z dokumentacją budowa lotniska będzie polegać na wykonaniu głównej drogi startowej o długości 1320 metrów i szerokości 30 metrów o nawierzchni sztucznej wraz z płytą do zawracania i pasem drogi startowej o nawierzchni trawiastej o wymiarach 1440 na 150 metrów. Dodatkowo zostanie wybudowana płyta postojowa i droga kołowania.

Gdyby suwalski ratusz zdecydował się na budowę, inwestycja miała by zostać ukończona do 30 czerwca 2019 roku.

fot. UM Suwałki
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_b2476 2018-06-26 18:29   
gość_b2476 - Profil gość_b2476
Redzikowa nie można zagospodarować ?
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama