Austrian uruchamia nowe trasy międzykontynentalne

18 maja 2018 09:16
5 komentarzy
Austrian Airlines poszerza swoją siatkę połączeń. W sezonie letnim 2018, po ponad półtorarocznej przerwie, poleci ponowie do Tokio. W sezonie zimowym 2018/19 w rozkładzie lotów pojawią się rejsy do Kapsztadu. Na obydwu nowych kierunkach dostępna będzie również klasa ekonomiczna premium.
Reklama
Lot inauguracyjny z Wiednia do Tokio wystartował w miniony wtorek (15.05.) o godzinie 17:45. Od tego momentu, w sezonie letnim austriacki przewoźnik będzie latał do stolicy Japonii pięć razy w tygodniu. Połączenie do Tokio wraca do rozkładu Austriana po ponad półtorarocznej przerwie.

- Cieszymy się, że możemy wznowić rejsy do Tokio wcześniej niż się spodziewaliśmy. We wrześniu 2016 roku na pewien czas zawiesiliśmy połączenie z Tokio, ponieważ wskutek recesji gospodarczej i dewaluacji japońskiej waluty stało się ono nierentowne. Na szczęście w ostatnich miesiącach sytuacja na rynku znacznie się poprawiła, więc znów widzimy potencjał w tej trasie. Popyt nadal istnieje – powiedział Andreas Otto, dyrektor handlowy Austrian Airlines.

Połączenie z Wiednia do Tokio, poza dużą atrakcyjnością dla turystów, stanowi również duży potencjał dla pasażerów transferowych. Około połowa wszystkich podróżnych przesiądzie się w Wiedniu na inne loty. Praga, Zagrzeb, Innsbruck oraz Mediolan są najważniejszymi kierunkami transferowymi ze stolicy Austrii. Austrian Airlines oferuje szeroką gamę połączeń do każdego z tych miast. Według aktualnego rozkładu lotów, austriacki przewoźnik obsługuje do 37 rejsów w tygodniu do Mediolanu, do 32 do Pragi, do 31 do Innsbrucka i do 19 do Zagrzebia.

Fot. Austrian Airlines - Flickr, prawa: Austrian Airlines Group, licencja: CC BY-SA 2.0

Zgodnie z bieżącym, letnim rozkładem lotów, połączenia do Tokio odbywają się w poniedziałki, wtorki, środy, piątki i niedziele. Odległość ze stolicy Austrii do stolicy Japonii wynosi ponad 9100 km, zaś czas lotu to ok. 11 godzin. Ceny biletów na tę trasę zaczynają się od 637 EUR za lot w obie strony. Austrian Airlines spodziewa się do końca roku obsłużyć na niej do 57 tys. pasażerów.
Otto wspomniał także o skierowanej do turystów ofercie lotów do Kapsztadu, która będzie dostępna w sezonie zimowym. Od 27 października 2018 roku do stolicy RPA będą realizowane dwa rejsy tygodniowo – we wtorek i w sobotę. Podróż do Republiki Południowej Afryki zajmie ok. 11 godzin i 25 minut.
Pasażerowie, którzy zdecydują się podróżować z Austrianem na jednej z powyższych tras, poza miejscami w klasie ekonomicznej i klasie biznes będą mogli wybrać również klasę ekonomiczną premium. Charakteryzuje się ona fotelami rozstawionymi w większych odstępach, co wydatnie przekłada się na ilość dostępnego miejsca i zakres odchylenia oparcia. Większe są także ekrany pokładowego systemu rozrywki i wybór dostępnych posiłków. Więcej o klasie „Eko Premium” w Austrian Airlines pisaliśmy tutaj i tutaj.

Fot. Huber / Austrian Wings Media Crew

Obydwa połączenia będą realizowane boeingami 777 – największymi samolotami we flocie Austrian Airlines. Wprowadzenie nowych tras do rozkładu przewoźnika jest możliwe właśnie dzięki powiększeniu floty o kolejną „potrójną siódemkę”.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_0b24d 2018-05-18 18:23   
gość_0b24d - Profil gość_0b24d
Do Rzeszowa mozna dostac sie z lotniska w Balicach wiec oni nie maja tak zle Nie to co Poznan, który ma potencjał a połączeń brak
gość_95986 2018-05-18 15:30   
gość_95986 - Profil gość_95986
Szkoda ze Rzeszów nie ma połączenia ze swoją byłą stolicą.
WROMK 2018-05-18 14:39   
WROMK - Profil WROMK
gość_1b9f2 Bardzo dobrze, że nie słychać. Austrian nie chce tracić na takim połączeniu.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy