Austrian przedstawia klasę ekonomiczną premium

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
08 września 2017 10:30
5 komentarzy
Wygodniejsze fotele, wyższy limit bagażu rejestrowanego, lepsze posiłki oraz zestaw przyborów podróżnych - to udogodnienia, na które mogą liczyć pasażerowie Austrian Airlines, którzy zdecydują się na podróż w klasie ekonomicznej premium przewoźnika.
Reklama

Decyzję o wprowadzeniu klasy ekonomicznej premium przewoźnik ogłosił we wrześniu ubiegłego roku, teraz poznaliśmy szczegóły tego prouktu. Zgodnie z planem w boeingach 767 austriackiego przewoźnika pojawi się 18 foteli klasy ekonomicznej premium, a w boeingach 777 24 nowe fotele. Zmiana będzie wprowadzona kosztem usunięcia części foteli klasy ekonomicznej, co zmniejszy oferowanie w tej klasie.

Obecnie, jak poinformowały linie lotnicze Austrian Airlines, nowa klasa podróży instalowana jest w pierwszym boeingu 767 należącym do przewoźnika. Podobny proces czeka wszystkie 11 maszyn latających we flocie dalekodystansowej Austrian Airlines. W nową klasę będzie też wyposażony dwunasty samolot, który dołączy do floty przewoźnika wiosną przyszłego roku.

Bilety na przeloty w nowej klasie przewoźnika można rezerwować od środy (06.9). Pierwsi pasażerowie polecą w klasie ekonomicznej premium przewoźnika 6 marca 2018 r.

- Nowa klasa ekonomiczna premium jest krokiem milowym w naszej strategii mającej na celu połączenie kwestii indywidualizacji i jakości. Klienci mogą indywidualnie wybierać klasę podróży w zależności od własnych potrzeb, niezależnie od tego czy chcą podróżować oszczędnie w klasie ekonomicznej, pozwolić sobie na nieco lepszy serwis i komfort w klasie ekonomicznej premium, czy podróżować luksusowo w klasie biznes - powiedział Andreas Otto, dyrektor ds. komunikacji Austrian Airlines.

Centralnym udogodnienim nowej klasy są fotele producenta ZIM, zaprojektowane specjalnie dla Grupy Lufthansa, wyposażone w oparcie na nogi, centralny podłokietnik z rozkładanym stolikiem pomiędzy fotelami oraz osobisty, szeroki podłokietnik z drugiej strony fotela. Każdy pasażer klasy ekonomicznej premium może liczyć na własne gniazdko dostępu do sieci elektrycznej, port USB oraz 12-calowy ekran systemu indywidualnej rozrywki pokładowej.

Jak informuje przewoźnik, odstęp pomiędzy fotelami, który wynosi do 96 cm (38 cali), zapewni sporo miejsca na nogi.


Osoby podróżujące w klasie ekonomicznej premium będą mogli nadać dwie sztuki bagażu, każda z nich o wadze do 23 kg. Na pokładzie pasażerowie, którzy wybiorą mową klasę podróży oferowaną przez Austrian, będą mogli wybrać posiłek z karty menu, a zamówione danie zostanie podane na zastawie z porcelany oraz otrzymają zestaw przyborów podróżnych amenity kit.

fot. Piotr Bożyk, Austrian Airlines

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
krzysiekl 2017-09-11 09:33   
krzysiekl - Profil krzysiekl
w sytuacji gdy za podobną cenę można mieć biznes w jedną stronę i powrót w klasie ekonomicznej (dobrą linią) to ja na pewno za takie premium bym nie zapłacić.
de facto sam mogę sobie takie premium zrobić z biletem na klasę ekonomiczną: rezerwacja (dopłata do) miejsc typu "twins"(dwa w rzędzie pod oknem) i samodzielna dopłata do wejścia do saloniku na lotnisku. W wielu liniach jedzenie w ekonomicznej jest i tak bardzo dobre.
Chyba, że cena takiej klasy premium byłaby akurat wyjątkowo niska - ale czy wtedy z punktu widzenia linii lotniczej ma sens utrzymywanie dodatkowej kategorii w samolocie? (co za pewne zwiększa koszty).
adam7691 2017-09-11 08:41   
adam7691 - Profil adam7691
krzysiekl: a mi się wydaje, że cel klasy Premium jest dokładnie taki jak napisałeś
krzysiekl 2017-09-11 07:32   
krzysiekl - Profil krzysiekl
ja mam zawsze wrażenie, że jak wprowadza się premium economy to polega to na pogorszeniu oferty w klasie ekonomicznej (lub przyznaniu się, że w ekonomicznej oferta była beznadziejna) oraz podwyższeniu cen w klasie biznes...
W liniach, które mają dobrą ofertę w ekonomicznej ciężko mi sobie wyobrazić jaki sens ma tam klasa premium (chyba, że będzie zrobiona jako uboższa wersja klasy biznes. Przy czym akurat fotel-łóżko to najważniejszy element klasy biznes...a serwis to może być i z ekonomicznej (w dobrej linii)..)
Czy premium w LOT to prawie biznes? Nie wydaje mi się. Nie ma wstępu do saloników na lotnisku(za dodatkową opłatą i tylko w Warszawie - to można mieć na wielu lotniskach lecąc ekonomiczną albo LCC), posiłki wyglądają jak porządne posiłki w klasie ekonomicznej, fotele wygodniejsze, ale i tak się nie rozkładają w pełni, więc właściwie to samo można mieć w klasie ekonomicznej (w każdym razie w dobrej linii - gdy można wygodnie wyciągnąć nogi pod fotelem przed nami), na jedyny plus ten fast track i mniej foteli w rzędzie.

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama