Muzea Watykańskie zapraszają w piątkowe wieczory

24 kwietnia 2018 12:32
Wzorem poprzednich lat, tak i w 2018 r., Muzea Watykańskie otwierają swoje podwoje w piątkowe wieczory. Od 20 kwietnia do 26 października br. będzie można zobaczyć ich niezwykłe zbiory w godz. 19 - 23.
Reklama
Aby skorzystać z oferty "Night Open Tours" należy nabyć bilet przez Internet (można to zrobić klikając tutaj). Do wyboru jest kilka opcji, w tym zwiedzanie bez przewodnika lub z audio-przewodnikiem. Ostatnie wejście odbywa się o 21:30. Cena biletu w najbardziej podstawowej taryfie wynosi 21 euro (lub 12 euro - ulgowy). Dodatkowo, dzięki współpracy z organizatorem transportu publicznego w Rzymie - ATEC - dla posiadaczy karty Metrobus èRoma, obowiązuje specjalna cena wstępu - 17 euro. Dodatkowo może im towarzyszyć jedna osoba.


Zwiedzającym udostępnia się następujące wystawy: Gregoriańskie Muzeum Egipskie, Muzeum Pio Clementino, Galerię Górną (z kolekcją map, świeczników i gobelinów), Stanze Rafaela, Apartament Borgia, Kolekcję Sztuki Współczesnej, Galerię Biblioteki Watykańskiej, Kaplicę Sykstyńską oraz - okresowo - Sale Św. Piusa V, gdzie zgromadzono średniowieczne i renesansowe mozaiki, ceramikę i drobne przedmioty dekoracyjne.

fot. Colin Tsoi (flickr.com, CC)

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy