×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ULC: Small Planet liderem rynku czarterowego w Polsce


Linia Small Planet Airlines została numerem jeden rynku czarterowego w Polsce - wynika z raportu opublikowanego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.


W opublikowanych ostatnio przez ULC statystykach, linia Small Planet wyrosła na lidera czarterów w Polsce według liczby pasażerów obsłużonych w polskich portach lotniczych w krajowym i międzynarodowym ruchu czarterowym w 2017 roku. Linia przewiozła 1,22 mln pasażerów, co stanowi wzrost o 39 proc. względem roku 2016 (877,5 tys. pasażerów). W minionym roku udział przewoźnika na rynku czarterowym w Polsce wzrósł z 24 do prawie 30 proc.
  1. Small Planet Airlines - 1,22 mln pasażerów - udział w rynku 29,97 proc.*
  2. Enter Air - 1,12 mln pasażerów - udział w rynku 27,50 proc.*
  3. Travel Service - 1,06 mln pasażerów - udział w rynku 26,15 proc.*

-  Small Planet Airlines rozpoczęły swoją działalność w 2009 r. mając tylko 2 boeingi 737 w swojej flocie. Minęło już prawie 10 lat, a dziś przewozimy 8 razy więcej pasażerów rocznie dziesięciokrotnie większą flotą. Cieszę się, że jesteśmy numerem jeden w Polsce. To właśnie tutaj Small Planet Airlines zostało nagrodzone za najlepszą linię czarterową dwa lata z rzędu. Jesteśmy wdzięczni wszystkim pasażerom i partnerom za wybranie nas i okazanie zaufania – powiedział Jarosław Jeschke, prezes Small Planet Airlines Polska.

* dane ze statystyk ULC, dostępnych na stronie urzędu.gość_e3686 - Profil
gość_e3686
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie