×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gmina Baranów planuje referendum w sprawie CPK


W przyszłym tygodni radni gminy Baranów planują głosowanie nad przeprowadzeniem referendum dotyczącym budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Niepokój radnych budzi specustawa o CPK i kwestie dotyczące płatności za grunty.


- Byliśmy pełni optymizmu. Minister mówił, że państwo będzie uczciwie płacić za grunty pod lotnisko. A w projekcie specustawy o centralnym lotnisku są zapisy o wywłaszczeniach, które budzą nasz niepokój - mówi przewodniczący rady gminy Baranów w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Specustawa, której projektem rząd miał zająć się w ubiegłym tygodniu, miała dotyczyć m.in. kwestii związanych z gruntami pod tak ogromną inwestycję jaką jest CPK. Według szacunków Gazety Wyborczej żeby zbudować lotnisko w Baranowie, trzeba wywłaszczyć nawet dwa i pół tysiąca ludzi. Projekt specustawy, jak tłumaczył Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. CPK wymagał jednak poprawek w związku z uwagami, które wpłynęły. Dokument powinien jednak zostać uchwalony w II kwartale br.

Baranów jest położony przy autostradzie A2, w pobliżu połączenia Centralnej Magistrali Kolejowej z kolejową linią łódzką. W pobliżu ma znaleźć się w przyszłości przecięcie linii Kolei Dużych Prędkości z istniejącą siecią. Odległość samochodem z centrum Warszawy to ok. 40 km, a z Łodzi - ok. 90 km. gość_e3686 - Profil
gość_e3686
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie