Code-share Etihadu i SWISS

5 kwietnia 2018 08:32
1 komentarz
Od 26 marca br. obowiązuje nowa umowa code-share między Etihadem a SWISS-em. Zostały nią objęte dwie trasy.
Reklama
Przewoźnik ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich umieszcza swoje kody (EY) na lotach krajowych z Zurychu do Genewy. W zamian szwajcarska linia wprowadza własne oznaczenia (LX) na rejsach między Abu Zabi a Zurychem obsługiwane przez Etihad..

To kolejne takie porozumienie, jakie zostało zawarte między arabską linią a przewoźnikiem z grupy Lufthansy.

Ostatnie komentarze

pablakiss 2018-04-08 18:56   
pablakiss - Profil pablakiss

Sąd w Zurychu odrzucił sprawę wniesioną przez likwidatorów byłej linii lotniczej Swissair, domagając się, aby 14 byłych dyrektorów w spółce było odpowiedzialnych za jakieś 280 milionów CHF (292 miliony USD).

Likwidatorzy twierdzili, że 14 działało bezmyślnie porzucając długi związane z pożyczką, którą linie lotnicze przekazały swojej spółce dominującej SAirGroup w okresie poprzedzającym bankructwo.

Kiedy Swissair upadł w październiku 2001 r., Pożyczek nie można było spłacić, a to było winą działań 14 pozwanych, o które chodziło.

Sąd zdecydował jednak o tym na podstawie braku biernej legitymacji prawnej - niektórzy z 14 osób opuścili Swissair jeszcze przed upadkiem - a przy braku jakiegokolwiek uchybienia, że ​​pozwani nie powinni być pociągnięci do odpowiedzialności za CHF 280 milionów.

Pieniądze zniknęłyby bez względu na jakiekolwiek działania, które pozwani mogliby podjąć, sąd orzekł: zgodnie z oficjalną polityką firmy, każdy dostępny kredyt był zawsze wykorzystywany do finansowania operacji lotniczych zamiast kierowania ich do bardziej rozproszonych lokalizacji.

Od decyzji można jeszcze odwołać się do Federalnego Sądu Najwyższego w Lozannie.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy