×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


EME Aero zainwestuje w Jasionce


Spółka EME Aero, której udziałowcami jest Lufthansa Technik i MTU Aero Engines zakupi 16 hektarów ziemi od gminy Trzebownisko k/Rzeszowa. Celem inwestycji będzie budowa centrum serwisowania i naprawy silników lotniczych.


Działka została sprzedana za 26,2 mln złotych brutto. Do przetargu ogłoszonego przez gminę Trzebownisko zgłosiło się dwóch oferentów - informuje rzeszowskie wydanie Gazety Wyborczej - To EME Aero, spółka MTU i Lufthansa oraz osoba fizyczna, Edward Rzeźnik z Rzeszowa - informuje Sławomir Porada, zastępca wójta Trzebowniska. - Cena wywoławcza wynosiła 21,6 mln zł netto. Działka została wylicytowana za kwotę nieco ponad 21,8 mln zł. To o więcej 216 tys. zł więcej od ceny wywoławczej.

Budowa centrum serwisowania i naprawy silników lotniczych wpłynie korzystnie na całe województwo podkarpackie, oferując 800 miejsc pracy. Już teraz w serwisach z ogłoszeniami o prace można znaleźć oferty dotyczące nowego miejsca pracy w Jasionce - To co inwestor zamierza robić na tym terenie, na pewno będzie z pożytkiem nie tylko dla gminy, ale dla całego województwa  - dodaje Porada.

Budowa ma ruszyć już w maju br. Koszt całej inwestycji to prawie 150 mln euro.


- EME Aero będzie się zajmowała serwisowaniem silników lotniczych przy zachowaniu nowoczesnych systemów bezpieczeństwa dla ludzi oraz środowiska. W zakładzie zostaną wdrożone innowacyjne rozwiązania w zakresie technologii, standardów jakościowych oraz ekologicznych - powiedział dr. Uwe Zachau, członek zarządu EME Aero.

Start działalności planowany jest w roku 2020. Roczna wydajność zakładu ma wynieść ponad 400 wizyt serwisowych silników PW1000G, które napędzają głównie samoloty z rodziny airbus A320neo.

Naszym celem jest budowa jednego z najnowocześniejszych zakładów w branży lotniczej w Europie. Będzie to centrum serwisowania i naprawy silników lotniczych. Planujemy również utworzenie centrum szkoleniowego, w którym przyszli pracownicy będą podnosili swoje kwalifikacje i umiejętności – dodaje Derrick Siebert, członek zarządu firmy EME Aero w rozmowie z portalem Nowiny24.pl

wizualizacja: EME Aero gość_4c7da - Profil
gość_4c7da
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie