Qantas zainaugurował loty z Perth do Londynu

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
27 marca 2018 08:04
3 komentarze
W sobotę (24.03) zainaugurowany został pierwszy bezpośredni rejs linii Qantas z Perth w Australii do Londynu. Lot QF9, z ponad 200 pasażerami na pokładzie i 16 członkami załogi wystartował w 17-godzinny rejs i wylądował w stolicy Wielkiej Brytanii w niedzielę o 5 rano.
Reklama
Połączenie do Londynu obsługiwał boeing 787-9, to pozwoliło uniknąć międzylądowań na tankowanie. Dzięki sprzyjającym wiatrom nie trzeba było ustalać punktu środkowego na Bliskim Wschodzie lub Azji przy wyborze toru lotu.

Jednym z pasażerów był Alan Joyce, dyrektor generalny grupy Qantas, który podkreślił, że nowe bezpośrednie połączenie z Australii do Europy to kamień milowy nie tylko dla jego kraju ale także globalnego lotnictwa.

- To historyczny lot, który otwiera nową erę podróży. Po raz pierwszy Australia i Europa mają bezpośrednie połączenie lotnicze. Oryginalna trasa "Kangaroo" z Australii do Londynu została nazwana na cześć 7 przystanków, które pokonano w cztery dni w 1947 roku. Dziś możemy polecieć bezpośrednio - powiedział Joyce.

Qantas w inauguracyjny rejs wysłał swojego najnowszego dreamlinera "Emily" w specjalnym malowaniu, które powstało w oparciu o obraz "Yam Dreaming" z 1991 roku, jednej z najbardziej znanych australijskich artystek Emily Kame Kngwarreye. Projekt został przygotowany przez studio Balarinji.8 ciekawostek o trasie Perth - Londyn

  • W skład załogi rejsu QF9 wchodzi czterech pilotów. Jeden lub dwóch pilotów odpoczywa w tym samym czasie, podczas gdy dwóch przebywa w kokpicie.
  • Samolot będzie podążał różnymi torami lotu w zależności od wiatrów, które pomogą mu latać szybciej i efektywniej.
  • Trasa licząca prawie 14,5 tys. km jest drugim najdłuższym komercyjnym połączeniem lotniczym na świecie. Jest to także najdłuższy lot obsługiwany dreamlinerem.
  • Boeing 787-9 zabierze 110 tys. litrów paliwa, spalając przy tym 20 proc. mniej paliwa niż inne samoloty tej klasy.
  • Dreamliner posiada 236 miejscami na pokładzie. To o wiele mniej niż w przypadku innych linii, w których boeing 787-9 zabiera przeważnie do 300 pasażerów.
  • Menu na loty między Perth a Londynem zostało tak zaprojektowane, aby zmniejszyć uczucie jetlagu oraz poprawić komfort snu.
  • Do samolotu na rejs QF9 zabrano na pokład łącznie 21 tys. różnych produktów, w tym 330 torebek herbaty miętowej i kilkaset czekoladowych herbatników.
  • W 1947 roku lot powrotny do Londynu kosztował 525 funtów, przy średniej płacy 7 funtów. Dzisiaj średnia australijska pensja wynosi 1600 USD, a bilety na lot można zakupić od około 1300 dolarów.
fot. Qantas

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
greg0303 2018-06-06 17:19   
greg0303 - Profil greg0303
Po kilku miesiącach obsługi bezpośrednich rejsów z Perth do Londynu linie Qantas są zadowolone z tej nowej trasy. Uruchomienie kolejnych lotów z Perth do Europy, planowane są również Frankfurt i Paryż, jest na razie opóźnione ze względu na konieczne zmiany infrastruktury lotniska w Perth, aby zapewnić dogodne przesiadki dla pasażerów tranzytowych. Prezes Qantas Airways, Alan Joyce, ma wkrótce rozmawiać z zarządem portu lotniczego o tych inwestycjach.
greg0303 2018-04-02 18:11   
greg0303 - Profil greg0303
Linie Qantas Airways będą musiały zapłacić grzywnę w wysokości 125 tysięcy USD, nałożoną przez Departament Transportu USA, za złamanie warunków umowy operacji lotniczych wykonywanych na trasie z Nowego Jorku do Los Angeles. Australijski przewoźnik nie ma pozwolenia na sprzedaż biletów tylko na tej trasie. Jednak przewoźnik oferował je z opcją przesiadek na dalsze połączenia wykonywane przez linie American Airlines i Air Tahiti Nui, które miały numery lotów Qantas, jako tzw. code share.

Qantas Airways wykonują rejsy na trasie Sydney - Los Angeles - Nowy Jork/JFK, jednym samolotem z międzylądowaniem w Kalifornii.
W przyszłości przewoźnik planuje bezpośrednie loty z Sydney i Melbourne do Nowego Jorku.
greg0303 2018-03-28 16:37   
greg0303 - Profil greg0303
Prezes Qantas Airways, Alan Joyce, zapowiedział, że przyszłe bezpośrednie loty do Londynu z Sydney i Melbourne będzie charakteryzowała najwyższa światowa jakość serwisu pokładowego.
Australijski przewoźnik ciągle pracuje nad szczegółami tego projektu, tzw. Project Sunrise. Brane pod uwagę są dwa typy samolotów do obsługi tych połączeń: A350-900 ULR i B777-8X.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama