×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Piękny pochrzyn skrzydlaty na boeingu 787 linii Qantas


Linie lotnicze Qantas Airlines zaprezentowały specjalne malowanie samolotu Boeing 787-9 Dreamliner na cześć Aborygenów i Australijczyków z Wysp w Cieśninie Torresa.


Malowanie powstało w oparciu o obraz "Yam Dreaming" z 1991 roku, jednej z najbardziej znanych australijskich artystek Emily Kame Kngwarreye. Projekt został przygotowany przez studio Balarinji.

Dzieło przedstawia roślinę, pochrzyna skrzydlatego, ważny symbol w pracach Emily Dreaming i podstawowy produkt żywnościowy w jej rodzinnym regionie Utopia, położonym 230 kilometrów na północny wschód od Alice Springs. Samolot, w hołdzie dla artystki, zostanie nazwany Emily Kame Kngwarreye.


Rzucające się w oczy dzieło sztuki jest częścią "ducha Australii". Jako narodowy przewoźnik cieszymy się, że możemy zaprezentować inny fragment rdzennej kultury na jednym z naszych samolotów i powtórzyć nasze nieustające zaangażowanie w pojednanie z Aborygenami i mieszkańcami Cieśniny Torresa. To piękne i odważne dzieło sztuki, więc mamy nadzieję, że przyciągnie uwagę i zainspiruje do rozmowy o dynamicznej, rdzennej kulturze naszego kraju - powiedział Alan Joyce, prezes Qantas Airlines.


- Emily była niezwykłą artystką, szanowaną na całym świecie. Urodzona w 1910 roku zaczęła malować dopiero w późniejszym życiu. Stworzyła ponad 3 tys. prac, które ucieleśniają jej kulturowe i duchowe powiązania z krajem - dodała Ros Moriaty, dyrektor zarządzająca studiem projektowym Balarinji.

Samolot przyleci 2 marca br. do Alice Springs po 15-godzinnym locie z fabryki Boeinga w Seattle. Maszyna na miejscu zostanie przywitana przez rodzinę artystki. Następnie, czwarty Dreamliner we flocie Qantas o numerach rejestracyjnych VH-ZND, przyleci do Sydney i Melbourne. Od końca marca pojawi się w międzynarodowej siatce linii.

fot. Qantasgość_94424 - Profil
gość_94424
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie