Qantas wprowadził nowe zasady wejścia na pokład

6 czerwca 2024 09:10
Narodowy australijski przewoźnik wprowadził nowe zasady wejścia na pokład. Qantas będzie wpuszczał pasażerów do samolotów w podziale na grupy.
Reklama

Rewolucyjny pomysł australijskiej linii ma na celu uniknięcie tworzenia się długich kolejek przy bramkach oraz zatłoczenia w kabinie. Pasażerowie będą dzieleni na sześć grup. Pierwszą z nich będą stanowili pasażerowie klasy biznes, posiadacze statusu Platinum i Platinum One, a także mający dostęp do ekskluzywnych saloników. W drugiej grupie znajdą się osoby ze statusem Gold. Kolejne grupy będą tworzone w zależności od miejsc zajmowanych w poszczególnych częściach samolotu.

- Grupowe wejście na pokład zostało przemyślane tak, aby zminimalizować czas, jaki nasi klienci spędzają w oczekiwaniu na wejście na pokład i umożliwić im szybsze zajęcie swoich miejsc. Wiemy, jak ważna dla naszych klientów jest punktualność startu, dlatego w tym procesie chodzi również o zrobienie wszystkiego, co w naszej mocy, aby mieć pewność, że samolot wyruszy punktualnie
– powiedział Markus Svensson, dyrektor naczelny Qantasa na rynku krajowym.Początkowo system będzie obowiązywał jedynie na rejsach krajowych, które będą obsługiwane airbusami A330 oraz boeingami 737. System został już wdrożony w poniedziałek (3.06) na lotnisku w Brisbane. W najbliższych dniach zostanie on wprowadzony również na lotniskach w Perth od 10 czerwca, Melbourne od 17 czerwca oraz Sydney od 25 czerwca.


Qantas regularnie wdraża nowe udogodnienia dla pasażerów. W ubiegłym roku pisaliśmy, że australijska linia będzie oferowała możliwość podróżowania bez sąsiada na trasach z Sydney, Melbourne, Brisbane i Perth do Nowej Zelandii, Singapuru oraz Stanów Zjednoczonych.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy